Noel Baba Kimdir, Nerelidir?

0
1315
görüntülenme
Noel Baba Kimdir, Nerelidir?
Noel Baba Kimdir, Nerelidir?

Öncelikle Noel Baba’nın gerçek adı Aziz Nikolaus’tur. Noel Baba’nın yaşadığı düşünülen yer Finlandiya, Lapland’dir. Bu, 1927 yılında Markus Ratio’nun yaptığı bir radyo programı sonrasında düşünülmeye başlamıştır. Ratio, Noel Baba’nın Korvatunturi Dağı’nın arkasında yaşadığını iddia etmiştir. Sonrasında milyonlarca insan oraya mektup yollamış ve hatta Finlandiya posta sorumluları orası için ayrı bir posta merkezi yaptırmıştır. 1985 yılında ise bu popülariteyi bir turizm ve ticaret merkezine dönüştürmeyi akıl eden yetkililer, dağın arkasına yani Lapland denilen yere bir köy kurmuştur.

Günümüzde Lapland çok sayıda turist için çekim merkezi haline gelmiştir. Her yıl, Noel zamanı orada çok güzel festivaller düzenlenir. İsterseniz haskiler tarafından kızakla çekilip Noel Baba’nın ofisine uğrayın, isterseniz Kuzey Işıkları’nı izleyin, isterseniz de buradaki Elf restoranlarında yemek yiyip ren geyiği çiftliğini ziyaret edin.

“Oraya nasıl gidebilirim?” diyenlerinizi duyar gibiyim. O zaman size Noel Baba’ya ulaşma fırsatı… Mektup yollamak isteyenler için adres: Santa Claus, FI-96930 Arctic Circle FINLAND. Bu adrese 10 milyonun üzerinde insan mektup yollamıştır.

  Kuru Hurmanın 5 Önemli Faydası
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın