Amerika Öğrenci Vizesi İçin Başvuru Belgeleri Nelerdir?

0
233
görüntülenme
Amerika Öğrenci Vizesi İçin Başvuru Belgeleri Nelerdir?
Amerika Öğrenci Vizesi İçin Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Amerika’nın birçok şehrinde veya eyaletinde iyi bir eğitim almak istiyorsanız gereken başvuruları doğru ve net bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Öncelikle sizleri Amerika öğrenci vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bunlar hakkında size bilgi verelim. Başvuru yapacağınız zaman öncelikle elinizde en az 6 ay geçerli olacak bir pasaport olması gerekiyor. Boyutları 50 mm x 50 mm olan 2 adet vesikalık fotoğraf, kayıt olunacak okuldan 1-20 belgesi, online olarak doldurulan ve imzalanan DS-160 formu, diploma veya öğrenci belgesi, sizi anlatacak olan bir CV, çalışan kişiler için işyerinden alınan referans veya izin belgesi(Güncel olması gerekiyor), vukuatlı nüfus kayıt belgesi, sabıka kaydı, öğrenci değilseniz askerlik belgesi, gelirinizi gösteren belgeler( Maaş bordrosu, şirket evrakları veya emeklilik belgesi), amerika öğrenci vizesi banka hesabı cüzdanınız ve 200$ SEVIS ücretinin ödendiğine dair makbuz bilgileriniz tam olarak hazır olması gerekir. bu belgelerinizi güçlendirmeyi sağlayacak referans mektupları, sertifikalar ve varsa tapuların da eklenmesi amerika öğrenci vizesi için size ekstradan artı puan katar.

Amerika Öğrenci Vizesi Fiyatı Nedir?

Amerika’da öğrenim görmek isteyen öğrenciler için belirlenen Amerika öğrenci vizesi fiyatları 160USD olarak belirlenmiştir. Vize harcı online olarak veya anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödeyebilirsiniz.

Amerika Öğrenci Vize Mülakatı İçin Yapmanız Gerekenler

Dikkat etmeniz gereken ilk şey seyahati gerçekleştirmeyi düşündüğünün tarihten 3 ay öncesinde vize başvurunuzu mutlaka yapınız. Bu süre büyükelçilikte oluşabilecek bir gecikme durumunda itiraz edebilmeniz için ya da Amerika Vizesi reddi durumunda itiraz hakkına sahip olmanız için ekstradan bir zaman kazandıracaktır. Aşağıdaki bilgilerde mülakat anında nasıl bir davranış sergilemeniz gerektiği konusunda bazı ipuçları vereceğiz. Öğrenci vize başvurusu yapacak olanların dikkatlice okumalarını tavsiye ediyoruz. Size sorulacak olan sorulara açık ve net bir şekilde cevap veriniz. Mantıklı açıklamalarda bulunun ve geri dönüşünüzde ki niyeti belli sebeplere dayandırarak açıklayın. Görüşmede temiz ve düzgün giyinin, ayrıca ciddiyetinizi kesinlikle koruyarak hareket edin. ABD’de bulunma sebebiniz dil eğitimi içinse ve bu dil eğitimi sizin için neden gerekliyse öğrenci vizesi amerika sınırları içinde olmasının yararını göreceğinizi ifade ediniz ve dil eğitimine ihtiyacınızı belgelerle kanıtlayınız. Ayrıntılı bir şekilde eğitim planınızı, eğitim almak istemenizin nedenini ve hedeflerinizi açıklayınız ve özellikle profesyonel bir şekilde hareket ederek sakin davranın.

Paylaş

Bir Cevap Yazın