Dünyadaki En Ünlü 10 Seri Katil

0
765
görüntülenme

1Tommy Lynn Sells

Teksaslı Tommy Lynn Sells, 1985-1999 yılları arasında çok sayıda acımasız cinayetten hüküm giydi. 13 yaşındaki bir kızı 16 kez bıçakladı. 10 yaşındaki bir kızın odasına girip, onu bıçakladıktan ve ölüme terk ettikten sonra tutuklandı. Neyse ki, kız hayatta kaldı ve komşularından yardım istedi ve daha sonra bu canavarı yakalamaya yardım etti. Sells ölüm cezasına çarptırıldı.

2Gary Ridgway (Yeşil Nehir Katili)

Gary Leon Ridgway, Green River Katili olarak bilinen Amerikalı seri katildir. 2001’de tutuklanmış, ancak daha sonra 1980’ler ve 1990’lar arasında en az 70 kadını öldürdüğünü itiraf etmiştir. Yetkililere cinayetlerin ayrıntılarını ve cesetlerinin yerini verdiği için ölüm cezasından kurtulmuştur ancak 49 cinayetten hüküm giymiş ve müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır.

3Ed Gein (Plainfield Kasabı)

Ed Gein, Psikopat ve Teksas Katliamı gibi birçok klasik korku filmine ilham kaynağı olmuştur. Gein istismarcı bir çocukluk geçirmiştir. Alkolik babası ve psikozlu annesi onun için iyi rol modeller değildi. Ailesi öldükten sonra ve evinde yalnız kaldı ve evinin bir bölümünü annesine adanmış bir tapınağa dönüştürdü. Hatta onu annesi gibi yapacak bir “kadın kostümü” bile tasarladı. Polis bu mülkte, çok sayıda cesedin yanı sıra kemiklerinden ve derilerinden yapılan ödüller buldu. Gein, iki kadını öldürdüğünü itiraf etti ve daha sonra deli olduğu kararına varıldı. Bir akıl sağlığı enstitüsünde öldü.

4Belle Sorenson Gunness (Kara Dul)

Belle Sorenson Gunness, hayat sigortası parası yüzünden birkaç erkek arkadaşını, kocasını ve hatta çocuklarını öldürdü. Bu Norveçli-Amerikan seri katil, 1884 ve 1908 yılları arasında aktifti. Yetkililer, cesedini en az 11 kişi ile birlikte ailesinin çiftlik evinde bulunan yangın kalıntılarında buldu. Öldüğü ilan edildi, ancak birçok kişi onun ölümünü tezgahladığını ve kaçtığını düşünmekteydi.

  Ülkeler ve GSYİH (Gayrisafi Yurt İçi Hasıla)

5Ted Bundy

Karındeşen Jack ve Charles Manson’dan sonra Ted Bundy muhtemelen en ünlü seri katildir. Bundy’nin kurbanları kadındı. Onları kaçırır, tecavüz eder ve parçalara ayırır hatta bazen başlarını hatıra olarak saklardı. 30 kurbanı öldürdüğünü kabul ettikten sonra 1989 yılında idam edildi.

6Richard Ramirez (Gece Avcısı)

Richard Ramirez, Los Angeles’ta insanların evlerine girip onları tabanca, bıçak ve hatta tekerlek demiri gibi çeşitli silahlarla öldürmesiyle ünlüydü. İlk kurbanlarından biri, Ramirez’in tecavüz ettiği, dövdüğü ve öldürdüğü 9 yaşındaki bir kızdı. İmzası olarak gizli sembolleri bıraktığı da biliniyordu ve tam bir pentagram hayranı olduğu düşünülmekteydi. 1985 yılında tutuklandı ve ölüm cezasına çarptırıldı. 2013 yılında doğal nedenlerle cezaevinde öldü.

7Harold Shipman (Dr. Ölüm)

Harold Shipman bir İngiliz doktordu ve şimdiye kadar kaydedilen en yüksek kurban sayısından birine sahip bir seri katildi. 1972-1998 yılları arasında hastalarına ölümcül dozlarda ilaç enjekte ederek yaklaşık 250 insan öldürdü. Kanıtlardan kurtulmak için maktullerinin bedenlerini yaktı. 2000 yılında suçlu bulundu, ancak dört yıl sonra Wakefield’deki hapishanede intihar etti.

8Pedro Alonso López (Andes Canavarı)

Pedro Alonso López’in Güney Amerika’daki cinayet çılgınlığı sırasında 300’den fazla kadına tecavüz edip öldürdüğü iddia edilmekteydi. Kurbanlarının 50’den fazlası henüz çocuktu. Yakalandıktan ve tüm suçlarını itiraf ettikten sonra, deli olduğu iddia edildi ve 1998’de iyi halden dolayı serbest bırakıldı.

9Karındeşen Jack

1888 yılında Londra’da kadınları katletmesiyle ünlenmiştir. Kimliğinin asla açığa çıkmamış olması oldukça ilginçtir. İmzası, kadınların boğazlarını kesip karınlarını deşerek iç organlarının bir kısmını çıkarmak olmuştur.

10Albert Fish (Brooklyn Vampiri)

Albert Fish, 1900’lerin başında aktif olan bir seri katildi. Tecavüz, cinayet ve yamyamlık suçlamalarıyla yargılandı. Üç çocuğu yedi ve yüz kişiden daha fazla insanı öldürdüğü iddia edildi. Onu bu listede öne çıkaran şey, kurbanlarının annelerinden birine, kızının kaçırılması ve yemesi de dahil olmak üzere tüm cinayet sürecini detaylandıran bir mektup göndermiş olmasıdır.

  Ülkeler ve Yüzölçümleri (Alanları)

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın