Dünyanın En Güvenli 10 Şehri

0
494
görüntülenme
Dünyanın En Güvenli 10 Şehri
Dünyanın En Güvenli 10 Şehri

10Melbourne (Avustralya)

Dünyanın en mutlu şehirlerinden biri olarak kabul edilen Melbourne, dünyanın en güvenli şehirleri listemizde onuncu sırada yer almaktadır. Güvenlik ve mutluluğun birbiriyle olan bağlantısı düşünüldüğünde, bu durum oldukça mantıklı gelecektir.

9Seul (Güney Kore)

Dünyanın en güvenli on şehrinden altısının bulunduğu Asya-Pasifik bölgesinde bulunan Seul, listemizin dokuzuncu sırasında yer almaktadır. Her bir bireye sağlık hizmetlerinde tam erişim sağlamaktadır. Yiyecek, su ve hava oldukça güvenli ve temiz olarak kabul edilir.

8Kopenhag (Danimarka)

Bir başka Avrupa şehri olan Kopenhag, sakinleri tarafından son derece güvenli olarak kabul edilmektedir. Bu şehirdeki suç sayısı son derece düşüktür. Kopenhag’daki şehir planlamacıları, altyapıda herhangi bir değişiklik yaparken afet riskini de hesaba katmaktadır.

7Washington, DC (ABD)

Washington, DC dijital güvenlikte üst sıralarda yer almaktadır. Ulusal güvenlik için hayati önem taşıyan ve burada güvende tutulması gereken pek çok sır olduğundan, ziyaretçilerin bile bu şehirde tamamen güvende olduklarından emin olmaları oldukça doğaldır.

6Toronto (Kanada)

Toronto, bu listede Kuzey Amerika’da yer alan ilk şehirdir. Sadece 5-10 milyonluk nüfus kategorisinde yer alan şehirler kıyaslandığında Toronto, en güvenli ikinci şehir olarak kabul edilmektedir. İlk sırada Singapur yer almaktadır.

5Sidney (Avustralya)

Melbourne gibi Sidney’de dünyanın en güvenli şehirleri listesinde yerini almaktadır. Yapılan araştırmalar bu şehrin listede yer almasının sebebinin şehrin zenginliğiyle de alakalı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Çünkü şehirde yaşayanların çoğunun gelirinin ortalamanın üzerinde olduğu bilinmektedir. Bunun yanında şehir, altyapısının geliştirilmesi ve kişisel güvenlik önlemlerine büyük meblağlar yatırmaktadır.

4Amsterdam (Hollanda)

Amsterdam, yüksek kaliteli sağlık sigortasına sahip olmasıyla bilinir ve bu dünyanın en güvenli 10 şehri listesinde dördüncü sırada yer almaktadır. Avrupa’nın en güvenli şehridir ve özellikle gelecekteki sorunlara son derece iyi hazırlanmış olmasıyla tanınmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Amsterdam, turistleri haftalarca eğlendirecek bol içeriğe sahip, ziyaret edilmeyi hak eden bir şehirdir.

  Kanada Ülke Profili

3Osaka (Japonya)

Osaka, listedeki tüm şehirler arasında ikinci en iyi yaya ve geliştirme altyapılarına sahiptir. Aynı zamanda sağlık söz konusu olduğunda dünya lideridir. Osaka şehri, hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin sağlığını güvence altına almaktadır.

2Singapur (Malezya)

Singapur, kişisel güvenlik ve altyapı güvenliği olmak üzere iki kategoride en yüksek sırada yer almaktadır. Güney Malezya açıklarında bulunan bu küçük ada şehir devleti, küresel düzeyde oldukça etkilidir. Asya’daki diğer birçok şehirden daha fazla seyahat ve turizm merkezi olan Singapur, önemli olanın teknenin boyutu olmadığını kanıtlamaya devam etmektedir.

1Tokyo (Japonya)

Dünyanın en güvenli şehri, Japonya’nın başkenti olan Tokyo’dur. Şehrin 20 milyondan fazla sakini bulunmaktadır. Alınan güvenlik önlemleri sadece şehrin sakinlerini değil, aynı zamanda gelen turistleri de kapsamaktadır. Şehirlerarası dijital güvenlik alanında ilk sırada, sağlık güvenliği alanında ikinci sırada, kişisel güvenlik ve altyapı güvenliği alanında dördüncü sırada yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın