Leke Tedavisi

0
354
görüntülenme
Leke Tedavisi
Leke Tedavisi

Leke oluşumunun en büyük nedeni güneş ışınlarıdır. Güneş ışınlarına maruz kalan ciltte çeşitli lekelenmeler meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra hamilelik, hormonal dengesizlik, yaş faktörü, bazı ilaçlar ve cildin tahriş olmasına neden olan bazı uygulamalar da cilt lekesi oluşumunda oldukça etkili faktörler olmaktadır.

Kimi insanlarda cilt lekeleri oluşurken kimilerinde ise hiç oluşmayabilir. Bazı insanlarda cilt lekelerine daha sık karşılaşılıyor oluşu çoğu zaman genetik faktörlere dayanmaktadır.

Cilt Lekeleri Nasıl Meydana Gelir

İnsan derisinde yer alan ve cilde rengini veren melanin maddesinin, güneş ışınlarının etkisiyle miktarının artıp belli bölgelerde toplanması sonucu cilt lekeleri oluşmaktadır. Bu bağlamda en önemli husus cildi güneş ışınlarından korumak ve böylece leke oluşumunu önlemek olmaktadır.

Hangi Durumlarda Uygulanır

Günümüzde leke tedavisi oldukça yaygın kullanılmakta olan tedavilerden biri haline gelmiştir. Güneş lekelerinin giderilmesinde kullanıldığı gibi çillerin ve doğum lekelerinin giderilmesinde de tercih edilmektedir. Ayrıca yaş ilerledikçe meydana gelen yaşlılık lekelerinde de oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Tedavi Ne Kadar Sürer

Leke tedavisinde seans sayısı, giderilecek lekenin cinsine ve derinliğine göre değişmekte olup cilt yapısına da bağlı olan bir süreçtir. Bazen

leke tedavisi uygulamalarında yüzeysel lekeler için bir seans yeterli olurken daha derin lekelerde bu rakam 3-5 seansa kadar çıkabilmektedir. Bu konuda en önemli husus doğru bir leke tedavi merkezi ve işinde tecrübeli uzman tarafından uygulanmasıdır.

Tedavi Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Leke tedavilerinde en önemli husus kişinin ten rengi ve cilt yapısının belirlenip bu doğrultuda uygun tedavi yöntemine karar verilmesidir. Özellikle esmer ten rengine sahip olan kişilerde leke tedavisi uygulama aşamasında reaksiyonel leke oluşum ihtimali yüksek olduğundan doğru ve uygun lazer yöntemi seçimi yapılmaktadır.

Kılcal damarların yüzeye yakın konumlanmış olmasından kaynaklanan kızarık ve hassas cilt tiplerine sahip kişilerde de bu ihtimal oldukça yüksektir. İstenmeyen sonuçlar ile karşılaşmamak adına mutlaka dikkatli ve işinde deneyimli uzmanlar tarafından leke tedavisi uygulanmalıdır.

Bu bağlamda leke tedavisinde çeşitli lazer uygulama hizmetleri veren işinde deneyimli Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, www.drmustafakaratas.com adresi ile her türlü bilgi paylaşımını sunmakta olup sorularınız için doğru danışmanlık ve çözüm imkânı sağlamaktadır.

Paylaş

Bir Cevap Yazın