Hızlı ve Güvenli Araç Kiralama Seçeneklerini Keşfedin

0
160
görüntülenme

Araç kiralama işlemi dışardan her ne kadar zor bir işlem gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Herhangi bir ek bilgi ya da geçmiş deneyim gerektirmez. İhtiyaç duyulması halinde herkes rahatlıkla istediği gibi araç kiralayabilir. Tatil planı yapan ya da iş seyahatine çıkacak olan kişiler için oldukça ideal bir seçenektir. Kiralama işlemi yapmadan önce işlemin yapılacağı firma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekir. Bu sayede yapılan işlemler daha verimli ve güvenli bir şekilde ilerler. Dünyanın en büyük araç kiralama firması Enterprise, Türkiye’nin farklı noktalarında sahip olduğu ofisleri ile araç ihtiyacı duyanlara güvenli bir hizmet deneyimi sunmaktadır.

Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Araç kiralama hizmeti oldukça kapsamlı bir hizmettir. Müşterilerin ihtiyaç duydukları sürelere göre kısa ya da uzun dönemli olmak üzere kiralama seçenekleri bulunur. Kısa dönem adı verilen seçenekler genellikle tatil, günlük, haftalık ya da acil durumlar için sıklıkla tercih edilir. Terminal, liman ya da havalimanı gibi alanlara kolay erişim içinde bu hizmet sıklıkla tercih edilir. Bayii, internet ya da cep telefonu üzerinden bu araç kiralama hizmetine başvuru yapılabilir. Uzun dönemli kiralama işlemleri ise genellikle firmalar tarafından tercih edilir. İş seyahatleri, ticari geziler ve bayi toplantısı gibi etkinliklere hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde ulaşım imkanı sunar. Bu sayede işyerindeki işler aksamaz. Aylık ya da yıllık olarak kiralama işlemi yapılır. Herhangi bir aracı satın almak yerine kiralamak işyerleri açısından çok daha ekonomiktir. Araç kiralama fiyatları alınmak istenen hizmet süresine bağlı olarak kendi içerisinde değişkenlik gösterir.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Araç kiralama esnasında ilk olarak araç için belirlenmiş olan yaş sınırı ve ehliyet cinsine dikkat etmek gerekir. Çünkü her araç için istenen yaş aralığı ve ehliyet türü birbirinden farklılık gösterir. Bu nedenle sahip olduğunuz ehliyete ve yaşa uygun araç tercihi yapmanız gerekir. Aksi halde kiralama esnasında birtakım sorunlar yaşanabilir. Araç kiralama konusunda alt sınır 21 yaş olarak belirlenmiştir. Araç modeli ve kalitesi arttıkça yaş aralığı da artış gösterir. Üst segment araçlar için 25 lüks araçlar için ise 28 yaş oldukça idealdir. Bu nedenle araç kiralamaya giderken yasal yaş sınırına erişmiş olmaya dikkat etmek gerekir. Araç kiralama esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur kasko ve sigorta kapsamının neler olduğudur. Bu detay daha bilinçli ve dikkatli bir şekilde seyahat edebilmeye imkan sağlar.

Araç İadesi Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araç iadesi esnasında aracın yakıt deposunu kontrol etmek gerekir. Kullanmadan önceki seviye ne ise iade esnasında da seviye o olmalıdır. Bu sayede firma ile herhangi bir sorun yaşanmaz. Kiralanmış olan araç sözleşmede yer alan saat ve tarihte iade edilmelidir. Aksi halde yasal prosedürler işleme konulabilir. Kiralama ofisi üzerinden yapılan araç kiralama işlemlerinde araç ofise teslim edilir. Teslim sonrasında gerekli belgelere imza atılır. Araç iadesi esnasında erken teslim yapmaktan uzak durulmalı. Erken teslim işlemi ücret iadesine neden olmayacağından dolayı aracı belirlenen saat aralığında firmaya teslim etmek oldukça önemlidir. Enterprise ile araç kiralama işlemi oldukça kolay ve pratiktir. Dileyen herkes cep telefonu ya da bilgisayarı üzerinden dilediği şehirde araç kiralama işlemini yapabilir. Size ve ihtiyacınıza en uygun aracı bulma özelliği ile web sitesi üzerinden anında araç kiralayabilirsiniz. 5 gün ve üzeri araç kiralama işlemlerinde aracınızı adresinize teslim ederek zamandan tasarruf etmenize avantaj sağlar.

Paylaş

Bir Cevap Yazın