Uçak Bileti Ne Kadar Önceden Alınmalı?

0
18
görüntülenme
Uçak Bileti Ne Kadar Önceden Alınmalı?
Uçak Bileti Ne Kadar Önceden Alınmalı?

Hava yollarıyla ulaşım diğer ulaşım araçlarına nazaran daha detaylı bir programınız bulunmasını gerektirir. Hem seyahat tarihinize uygun hem de içinize sinen bir yolculuk yapabileceğiniz uçuşları öncesinde takip etmelisiniz. En uygun uçak bileti fırsatlarını yakalayabilmek için aylar öncesinden harekete geçmeniz gerekir. Ucuz uçak bileti arıyorsanız fiyat karşılaştırması ve uygun sefer imkanları araştırması yapmak için Biletbayisi’nde üyelik oluşturabilirsiniz.

İç Hatlar Uçuş Biletlerinizi Ne Kadar Önceden Almalısınız?

Türkiye’de keşfedilecek binbir çeşitli güzellik var. Türkiye iç hatlar seyahatleriniz için en uygun rotaları çizerken cebinizi de düşünmeniz gerekir. Havayolu tarifeleri bir yıl kadar önceden yayınlanır ancak havayolları genellikle yalnızca program açıldığında daha pahalı ücretler ile açılış yapar ve bu yolcuların ilk etapta daha pahalı fiyatlarla uçak bileti alarak yolculuk yapmalarına neden olur. Uçak biletleri genelde verildikleri tarihten itibaren bir yıl içinde sona erer, dolayısıyla uçuş tarihinden 1 yıl kadar önceden bir rezervasyon yapılması riskli olur.

Tatil dönemlerine denk gelmeyen dönemlerde uygun uçak bileti sıkıntısı çekmeyeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Fakat diğer seyahat yöntemleri arasında en pratik ve zamanı iyi kullanmanızı sağlayan yegâne yol her gün sizin kadar binlerce kişi tarafından tercih edilir. Uygun uçak bileti bulabilmek için iç hat uçuşlarının 1-4 ay önceden rezervasyonun yapılması önerilir.

Uluslararası Uçuşlarınız için Ne Kadar Önceden Rezervasyon Yaptırmalısınız?

Uluslararası yolculuklar için iç hatlara nazaran daha detaylı bir plan yapılması gerekir. Bu yüzden uluslararası uçuş biletlerinizi yaklaşık altı ay kadar önceden rezerve etmeniz önerilir.

Seyahatinizden yaklaşık on ay önce harekete geçerseniz dört ay sonrasına dek en uygun uçak bilet fiyatları radarınıza takılır ve akıllıca bir seyahat planı inşa edebilirsiniz. Yurt içi uçuş fiyatları ilk yayınlandıklarında daha yüksek olma eğilimindeyken, uluslararası uçuş fiyatları ilk yayınlandıklarında en düşük seviyelerde seyrettiği için avantaj sağlar. Bu yüzden yurt dışı uçuşlarının takibini yaparken kullanıcıların hızlı davranması ve uçak bileti satın alma işlemlerini önceden yapması önerilir.

Uluslararası uçak bileti rezervasyonlarınızda cumartesi gecesi yolculuklarını hesaba katmanız gerekir. Havayolları, iş seyahati yapan yolcularının hafta sonu dönüş yolculuğu yapacaklarını farz eder, bu nedenle pazartesiden cumaya yapılan gidiş-dönüş uçuşlarının çarşambadan pazartesiye yapılan uçuşlardan daha pahalı olur. Uçak bileti için gereğinden fazla fiyat farkı ödemek istemiyorsanız, gün seçiminiz dahil pek çok noktaya dikkat etmeniz gerekir.

Popüler Tatil Yerlerine Uçuş Rezervasyonu Ne Zaman Olmalı?

Yoğun olarak yolculukların yapıldığı tatil dönemlerinde, milli veya dini bayramlardaki trafikte yolda kalmamanız için uçak biletlerinizi daha önceden ayarlamanız gerekir. Uçuşlarda en çok tercih edilen noktalara arz-talep faktörü dahil olduğu için ne kadar talep varsa uçak bileti fiyatları bir o kadar artar. Bu yüzden popüler tatil yerlerine seyahat ederken seyahatinizden çok daha öncesinde rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir.

Biletbayisi sayesinde en popüler destinasyonlara, ister tek kişilik ister aile boyu seyahat yapın, en uygun şekilde seyahat edebilirsiniz. En sorunsuz ve konforlu şekilde seyahat edebilmek için uçuş tarihlerinizi seçerken özel gün, sezon başlangıçları ve sezon ortası ile resmi tatillerin tarihlerini hesaba katarak uçak bileti satın almanız gerekir. Örneğin yaz aylarında nefis bir tatil yapmak istiyorsanız, bunu aylar önceden uçak bileti kararlaştırarak planlamalısınız.

Uçak Biletleri Ne Zaman İndirime Girer?

Uçak bileti rezervasyonu için en ucuz günün salı geceleri olduğuna ve yaklaşık %6 oranın tasarruf edildiğine dair genel bir yargı var. Salı günü alınan biletlerin daha ucuz denk gelmesi her zaman öyle olduğu anlamına gelmiyor. “Uçak bileti ne zaman uygun olur?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız aylar öncesinde seyahatinizi iyi bir şekilde planlandığınız takdirde daha uygun bir uçuş yakalayabilirsiniz.

Biletbayisi Farkıyla Uçak Bileti Takibi Nasıl Yapılır?

Bir uçuşu aylar öncesinden ayarlamak hem bütçenizi hem de zihninizi rahatlatabilir. Bunun için seyahat hizmeti veren kurumların takibini güvenilir platformlardan yapmak sizi uzun vadede efektif çözümlere kavuşturur. Biletbayisi, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uçak bileti satın alabilmenize yardımcı olur.

İş toplantısı, fuar, eğitim, kültürel keşif gezileri ve sağlık turizmi gibi nedenlerle yapılan uçuşlarda ileri tarihlere rezervasyon yapılması gerekir. Biletbayisi sayesinde güncel uçuş fiyatlarından haberdar olarak gelecekte yapmayı planladığınız uçuşlarınızı netleştirebilirsiniz. “Uçak bileti al” seçeneğine tereddüt etmeden tıklayacağınız Biletbayisi size ucu bucağı olmayan seçenekler sunar. Bir sürü havayolu şirketini aynı anda değerlendirip hizmet karşılaştırması yapacağınız sistem, avantajlı tarih ve fiyatları önünüze çıkarır.

Biletbayisi Avantajları Nelerdir?

Doğru zamanlamayla aldığınız uçak bileti, Biletbayisi farkıyla girdiğiniz lokasyonlara, bilet fiyatına, uçuş firmasına ve tercih ettiğiniz yolcu sayısına dair bilgilerle sizlere keyifli bir yolculuk imkanı sunar. THY, Pegasus gibi birçok firmayı değerlendirmeye katan portal, en uyguna gelen tek yön ve gidiş-dönüş biletlerini edinmenizi sağlar. Biletbayisi sitemi anlık olarak arka planda kendisini sürekli olarak yenilediği için bilet alma işlemi esnasında herhangi bir teknik aksaklık ile karşılaşmazsınız.

Biletbayisi online uçuş portalı sayesinde sistemin sağladığı imkanlarla her uçuşunuz sonrasında BB puan kazanma şansı elde edersiniz. Biletbayisi’ni tercih ederek BB para puanlarınızla daha sonraki uçuşlarınızda ister yurt dışı ister yurt içi seyahatlerinizde indirimli biletler edinebilirsiniz. Biletbayisi’ne üye olarak kazandığınız bedava uçak biletinden 2 kişi olarak, istediğiniz sezonda gerçekleşecek seferlerde kullanabilirsiniz. Siz uçtukça kazanmanızı sağlayan sistemiyle Biletbayisi, kampanyalı fırsatlarından yaz-kış her dönem yararlanabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın