Biyokinezi Nedir, Nasıl Yapılır?

0
577
görüntülenme
Biyokinezi Nedir, Nasıl Yapılır?
Biyokinezi Nedir, Nasıl Yapılır?

Biyokinezi yapanlar adlarından sıklıkla söz ettirdikleri gibi açıklamış oldukları biyokinezi teknikleri ile de insanların bu alana merak sarmalarına neden olmaktadırlar. Biyokinezi yapanlar arasında yer alan bazı kişiler özellikle ilizyon dünyasında birden bire göz renklerini değiştirdiklerinden dolayı insanların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Zihin enerjisini kontrollü bir şekilde kullanarak bedendeki hücreleri idare etme gücüne biyokinezi denilmektedir. Biyokinezi, zihinsel olarak bedenin yeniden yapılanması, gözeneklerin hareketi, gelişimlere reaksiyon gösterme durumunu sağlayan güç olarak kabul edilmektedir. İnsanların kendi şahsını geliştirebilme ve idare etme gücü olarak da tanımlanabilir. İnsanların yapısı gereğince hücreleri ve sinirleri üzerinde hakimiyet kuramadığı bilinmektedir. Duyu organlarının aktif bir şekilde kontrol edilmesi sadece ve sadece kişiye hastır.

Biyokinezi mevzusunda gelişmiş olan bireyler kendisi üstünde değişimler yapabilme kuvvetine haiz olur. Hücrelerin ardı sıra kendini farklılaştırabilir, hastalıklı yerleri onarabilir, tedavisini yapabilir ve farklılaştırabilir. Biyokinezi insanoğlunun kendi bedeni üstünde her bir şeyini yapma gücü olarak tanımlanırsa yanlış bir tanımlama yapılmış olmaz.

Geliştirmeye açık olduğu gibi insanoğlu fikirleri yönünde meydana getirebilir. Beynin gelişmesi direkt olarak biyokineziye tesir etmektedir. Beynini kontrol altında tutmayı bilen birisi bununla beraber bedenini kontrol altında tutabilir. İnsanlar beyninin yalnız küçük bölümünü kullandığını düşünürsek farklı etkiler meydana getirebilir. Beyin tamamen aktif olduğunu bedenini ve birçok şeyi kontrol altında tutabilir.

Alanında uzman kişiler tarafından aktarılan bilgilere göre biyokinezi alanında kendisini geliştiren birisi kendini ciddi anlamda farklılaştırabilir, hayal edilmesi dahi zor olan şeyleri yapabilir, etrafına uyum sağlayabilir, değişik kabiliyetlere ulaşabilir. Bireyler bedenlerini istediği şeklinde kontrol etme yeteneğinde olurlar. Uzuvlarını ve bedenlerini araçmış gibi kontrol edebildikleri bilinmektedir. Fizyolojik olarak ölümsüzlüğe bile ulaşabilecekleri varsayılır. Bu şu an kanıtlanmış olmasa da bu yönde çalışmaların olanca hızıyla devam ettiği biliniyor.

  Çamaşır Makinesi Ön Yıkama Gözünden Deterjan Almıyor Sorunu

Biyokinezinin geliştirilmesinde kişilerin kontrolleri mühimdir. Henüz tam açıklamasıyla yeteneğin geliştirilmesinin yanıtı var olmamaktadır. İnsanlar beynini kontrol altında tutarak yapabileceklerini bilmektedirler fakat kontroller büsbütün şahıslarına kalmaktadır. İçli ve dışlı biçimde kontroller mümkün kılınabilir, psikolojik manada gelişmeleri ile biyokinezi üstünde adımlar atabilirler. İnsanların psişik kabiliyetleri küçük yaşlardan itibaren kendisini gösterir ve etkilenilir. Yaşamın getirdiklerinin yanında yaşanmışlıklar da çok etkidir. Temiz ve suçsuz biçimde icra ettikleri hareketler neticesinde isteklerine ulaşmaları olasıdır. Biyokinezi ucu açık olan bir alandır ve bu yüzden insanlarda ciddi derecede merak duygusu oluşturmaya devam etmektedir. Sizler de biyokineziye merak saran birisiyseniz bu alanda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın