Her Gün Saç Rengi Değiştirin

0
430
görüntülenme
Her Gün Saç Rengi Değiştirin

Saç renklendirici kullanımı günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Gün içerisinde farklı renklerden kullanmak ve dilediğiniz zaman mümkün.

Şekillendirici ve Renklendirici Bir Arada

Luis Bien markası bünyesinde yer alan renklendirici ürün aynı zamanda etkili bir şekillendirici olması ile biliniyor. Yani saçınıza farklı renkleri verirken aynı zamanda şekilli durmasını da sağlayabiliyorsunuz. Saçlarınızı hangi renklere boyama şansınız olduğuna gelince kırmızı, pembe, mor, gri gibi tonlar öne çıkıyor. Temelde 5 farklı renk kullanımı mümkün, fakat siz isterseniz bunu farklı renkleri bir araya getirerek de kullanabiliyorsunuz. Örneğin gri renk yapılan saçların uç kısmı pembe renkte olabiliyor.  Sarı saç kullanmak isteyenler yine değişik tonlarla bunu karmaşık hale getirebiliyor.

Günübirlik Renklendirici Zararlı Mı

Renkli wax ürünü kendi içerisindeki bitkisel özler nedeniyle temelde bir zararı olmayan bir formüle sahip. Ancak ne zaman zararlı olmaya başlanır denirse de kullanım sonrası temizlenmemesi ve saçta kalması durumunda risk de başlıyor. Çünkü uzun süre temizlenmeyen saç renklendiricisi saç köklerinin nefes almasını engelliyor.  Bu da saçların beslenmesinin engellenmesi ve sağlığını yavaştan kaybetmesi anlamına geliyor. Eğer saçlar nefes alamazsa oksijen alamıyor kökleri beslenemediği için zayıflamaya başlıyor. Bu durum bir kerede hemen belli olmasa da üst üste bu şekilde kullanım olursa sıkıntılar da baş gösteriyor. Renkli jole   kullanımınız sonrasında mutlaka  gece yatmadan önce saçlarınızın yıkanması ve  renkten arındırılması gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir zararı bulunmuyor.

Kendi Stilinizde Değişiklik Yapın

Renklendirici wax kendi saç stilinizin pratik bir şekilde değişmesini sağlıyor. Örneğin özel bir davete gidecekseniz, hızlı şekilde değişik bir tarz yaratmak için bu renklendirici ürünü kullanabilir ve fayda sağlayabilirsiniz. Stil değişiminizi hızlı yaparken elbette renk ayarlamasını ve kıyafet detaylarını iyi bilmek de gerekiyor. Ayrıca nerede ne giyeceğiniz ve buna uygun renk bulmak da önemli bir ayrıntı. Örneğin resmi bir davete gidecekseniz pembe tonlarda saç rengi pek uymayabilir. Bunun yerine gri renk olabilir kırmızı da olabilir. Kıyafetiniz de aynı şekilde hangi renkse buna uygun bir renk yakalayabilirsiniz. Eğlenceli müzikli yerlerde daha aykırı renklere uyum olaiblir. Bunun da ayarlamasını yapmak mümkün görünüyor.  Uygulaması için elinize bir miktar üründen sürmek ve saça yedirip, istenen renge ulaşana kadar devam edilmesi gerekiyor. Renk alınana kadar devam ediyor.

Renkli Wax Fiyatları

Renkli wax fiyatları merak konusu olabilir. Bunun için satış fiyatlarını doğrudan Luis Bien sitesinden ya da satış noktalarından görmek mümkün. Ancak bütçenize zorlama yapmayacak türden bir ürün ve bu nedenle pek zarar girmeden kullanım yapılabiliyor. Renkli jöle gibi ürünleri ilk defa kullanıyorsanız bu halde öncelikle deneme amaçlı bir tane alıp sevdiğiniz renkte uygulayabiliyorsunuz. Daha sonra isteğe göre farklı tonları denemek mümkün. Ancak aynı renkten devam etmek de olası, sizin seçiminize kalmış bir durum.

Merak edilen bir diğer konu da renkli wax gratis üzerinden ya da diğer satış yerlerinde alınan ürünlerin orijinal ve faturalı olup olmadığını nasıl anlamak gerektiği konusu. Renkli wax kurumsal yerlerde faturalı ve bandrollü biçimde satılıyor.  Eğer bunlar yoksa ürünü almamanız gerekiyor.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın