Sibirya Kurdu Beslemek İçin 6 Mükemmel Sebep

0
1400
görüntülenme
Sibirya Kurdu Beslemek İçin 6 Mükemmel Sebep
Sibirya Kurdu Beslemek İçin 6 Mükemmel Sebep

Diğer adı Husky olan Sibirya kurtlarının çok eski bir köpek olduğu bilinmektedir. Çekici yüz hatları ile öne çıkan bu köpek cinsleri oldukça sahiplerine sadıklardır. Sizlerde enerjik ve aktif bir köpek arıyorsanız Sibirya Kurtlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Atalarının Kuzey Doğu Asya’dan geldiğine inanılan bu köpek ırkları – 60 dereceye kadar soğuğa dayanabilen oldukça güçlü ve dayanıklı bir köpek cinsidir. Bir dönem altın aramada daha kullanılmış çalışkan bir köpek cinsidir.

Hatta 1925 yıllarında çıkan bir salgında; hastalara ilaç taşımakta ve insanlara yardım etmekte büyük bir rol oynamışlardır. Bunun sayesinde oldukça ilgi gören bir köpek olup dünya çapından tanınmışlardır. Saf köpek ırkı olarak literatüre girmiştir.

1Akıllarda Bu Gerçek Mi Sorusunu Uyandıran Göz Rengi

İster yavru olsun isterse yetişkin bir Sibirya Kurdu’nun gözlerine baktığınızda biraz ürperebilirsiniz. Aklınızı başınızdan alacak kadar güzel gözlere sahiptir. Bazı Sibirya Kurtlarının gözleri tam bir buz mavisi olurken bazılarının ise göz rengi müthiş derinlikte kahverengi olabiliyor. Çoğunlukla buz mavisi gözlere sahip olduğu söylenebilir.

2Ne Kadar Korkutucu Duruyor Olsalar Bile Onlar Aslında Bebek Yavrusundan Farksız

Gözleri ve kuvvetli yapılarından dolayı her ne kadar korkutucu dursalar bile; aslında onların içinde ufak bir bebek yatıyor. Sizinle eğlenmeyi çok seven bu köpek cinsleri sahibine bağlıdır. Oyun oynamayı ve eğlenmeyi çok seven Sibirya Kurtları sahibi ile yaptığı bütün aktivitelerde oldukça eğlenir. Sizin verdiğiniz eğitim dahi Sibirya Kurtların oyun gibi gelmektedir.

3Oldukça Enerjik ve Aktif

Kuvvetli ve enerjik yapısı sayesinde koşmaktan oldukça büyük zevk alıyorlar. Bahçeli bir eviniz varsa onları mutlu etmenin bir yolunu daha sunmuş bulunmaktasınız. Oldukça hareketli olan bu köpek cinsleri sahipleri ile oyun oynamaya bayılırlar. Sadece sahipleri değil diğer yabancı bulduğu kim varsa hepsine kolayca ısınır ve oyun arkadaşı olarak onları edinir.

  Yünlü Mamutların Soyu Neden Tükendi?

4Çevresi İle Oldukça Uyumlu

Gerek ailenizin diğer üyeleri gerekse diğer hayvan dostları ile oldukça iyi bir şekilde anlaşır. Uyumlu bir köpektir. Evinizde birkaç tane daha hayvan varsa onlarla eğlenceli oyunlar oynayacaktır. Çocuklarla arası iyidir. Kolay kolay zarar vermez. Isırma huyu yoktur. Rahatsız olursa havlayacak veya uluyacaktır.

5Bakımı Çok Kolay

Genel olarak bakımları çok kolaydır. Yılda bir kez yıkansalar yeterlidir. Farklı bir durum olmadığı sürece çok aşırı şekilde yıkanması önerilmez. Tüylerinin haftada birkaç kez taranması hem evinizde tüy olmamasını sağlayacak hem de onu mutlu edecektir. Tüyleri çok fazla dökülen bir hayvan cinsi değildir. Bazı problemler dışında nadiren dökülmektedir.

6Eğitimi Zeki Olduğundan Çok Kolaydır

Akıllı sıralamasına girseler köpek cinsleri herhalde birinci olan bellidir. Sibirya kurtları çok zekidirler. Sadık olduğu ailesinin emir ve komutlarına uyarlar. Yukarda da belirttiğimiz gibi sizden gelecek bütün emirleri eğlenceli bir oyun sandığından kolayca öğrenecektir. Fakat bazı durumlarda aksi sorunlar yaşandığında çok yüksek olmayacak şekilde ‘’Hayır!’’ demeniz yeterli olacaktır. Elinizi ve ses tonunuzu takip eden bu köpek cinsleri zamanla size uyum sağlayacaktır.

Sibirya Kurdu ilanlarına göz atmak isterseniz patibul.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın