Erken Rezervasyon Fırsatlarıyla Yurtdışı Tatili Yapmanın İpuçları

0
545
görüntülenme
Erken Rezervasyon Fırsatlarıyla Yurtdışı Tatili Yapmanın İpuçları

Birçok ülkelerde yaklaşık 20 yıldır uygulanan erken rezervasyon uygulaması, kişilere çok daha uygun fiyata tatil yapma olanağı sunmaktadır. Tatil tarihlerinizin çok önceden belirlenmesi durumunda rezervasyonu birkaç ay önce yaparsanız, bu indirim oranlarından yararlanabilirsiniz. Yıl boyunca bölgeye bağlı olarak erken rezervasyon indirimlerinin uygulandığı görülmektedir. Büyük indirimlerden yararlanmak için genelde Ocak ayında başlayan Nisan ayına kadar devam eden periyodu takip etmek gerekmektedir. Özellikle yurtdışı planı yapıyorsanız, neredeyse yarı yarıya düşen fiyatları değerlendirip daha uygun bir tatil yapabilirsiniz.

Prag Turu

Bu yaz Avrupa’yı keşfetmeye Prag’dan başlamayı hayal edebilirsiniz. Bunun için düzenlenen Orta Avrupa Turları veya Prag turları ile planlı bir geziye dahil olmanız mümkündür. Erken rezervasyon sayesinde tasarruf ettiğiniz parayı Prag’da veya gezdiğiniz bir şehirde anı bırakacak şeylere harcayabilirsiniz. Seyahatinizde vaktinizi en güzel şekilde geçirmek istiyorsanız Prag veya diğer yurtdışı destinasyonları hakkında bu sayfadaki tavsiyeleri okuyabilirsiniz. Şimdi erken rezervasyon fırsatlarından nasıl yararlanabileceğinizi ele alacağız.

Tatil Tarihlerini Belirlemek

Özellikle yoğun talep gören turistik bir bölgeye seyahat edecekseniz, kesinlikle tatil tarihini belirlemeli ve bu ölçüde erken rezervasyon işlemine gitmelisiniz. Çünkü erken rezervasyonu ne kadar önce yaptırırsanız, alacağınız indirim oranı da o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle önceliğiniz tatil tarihinizi netleştirmek olmalıdır.

Tatil Bölgesini Belirlemek

Tabi ki, tatil tarihine karar verdiğinizde ikinci adım olarak gideceğiniz yurtdışı destinasyonunu da belirlemeniz gerekecektir. Bu noktada önerimiz, eğer ki yoğun bir koşturmayı içeren yaşam biçiminiz var ve sadece dinlenmek istiyorsanız, o halde hareketli bölgeler yerine daha sakin ve doğal güzellikleri in planda olan yerleri değerlendirmeniz olacaktır.

Erken Rezervasyon Firması Seçmek

Bildiğiniz gibi internet üzerinde çeşitli turizm acenteleri vardır ve bu acenteler aracılığıyla gerek otel gerekse uçak bileti arayışı kolaylıkla halledilmektedir. Ancak ödeyeceğiniz paranın boşa gitmemesi ve çeşitli sıkıntılara maruz kalmamak için tercih edeceğiniz firmanın güvenilir olması gereklidir. Dolayısıyla en fazla tercih edilen firmanın internet sitesi yönünde seçim yaparak, işlemlerinizi güvenli şekilde gidermelisiniz. Ayrıca işlem yapmadan evvel mutlaka iptal ücreti alıp alınmadığını sorgulayın. Bazı firmalar 72 saat içinde iptal etme durumunda koşulsuz şartsız işlemini iptal etmekte ve bu işlemden para talep etmemektedir.

  Altın, Fed Sonrası Geriledi Ancak Gücünü Koruyor

Otel Araştırıp Seçim Yapmak

Ülkemizde olduğu gibi yurtdışı ülkelerinde de otellerin her daim az da olsa yaptıkları indirimler vardır. Ancak bu indirimlerden fazlaca yararlanmak için tatil tarihinize birkaç ay kala yapacağınız erken rezervasyon, sizlere bir hayli kazanç sağlayacaktır. Bu nedenle gitmek istediğiniz ülke ve şehre karar verdiğinizde, tatil şehrinizdeki otelleri incelemeli ve karar vererek oteli takibe almalısınız. Bütçenize uygun bir indirim yakaladığınızda ise kaçırmadan değerlendirmelisiniz.

Erken Rezervasyon Uçak Bileti

Erken Rezervasyon Uçak Bileti

Tatiliniz için gün belirlediğiniz, gideceğiniz ülke ve şehre karar verdiğiniz, otelinize erken rezervasyon yaptırdınız ve geriye sadece uçak biletinizi almak mı kaldı? İşte bu noktada otel seçiminde uyguladığınız adımları tekrar ederek, uçak bileti acentelerini takibe almalı ve tatil sürecindeki indirimli uçuşları değerlendirerek en ekonomik olanı tercih edip, ulaşım probleminizi de çözmeniz gereklidir. Tüm bu aşamaları yaptıktan sonra artık tatil tarihinizi bekleyecek ve beklenen gün geldiğinde ise ekonomik şekilde tatil yapmanın keyfini sürebileceksiniz.

Planlama ve yurtdışı seyahati hakkında daha fazla bilgi için www.yoldasin.com adresini ziyaret ederek fikir edinebilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın