Dünyayı Gezerken Para Kazanabileceğiniz İşler

0
281
görüntülenme
Tur Rehberi Olmak
Tur Rehberi Olmak

1Tur Rehberi Olmak

Tur Rehberi Olmak

Bir tura liderlik ederek dünyanın birçok ikonik ve tarihi yerlerini görmek rüya gibi gelebilir. Bu sizin yaklaşımınıza göre birçok seçenek sunuyor. Tek yapmanız gereken kendinizi bu iş için birçok farklı grupla, birçok farklı yöntemle dünyayı gezmeye hazır hissetmektir. Bu iş aynı zaman da yeni kültürleri tanımanızı ve yaşamanızı sağlamayı sunuyor. Dikkate almanız gereken bazı durumlarda var. Yaşadığı yerde rehberlik yapanlar serbest çalışanlar gibidir. Bu tarz çalışmayı seçen rehberlerden bazıları sadece bahşiş alabilmek için turları ücretsiz yapmayı tercih ediyor. Tatil yapmak isteyenlere tatil yapacakları yerlerde her türlü hizmeti tek bir yerden almalarını sağlayan organizasyonlar gibi daha kurumsal yerlerde belli bir sözleşmeye bağlı çalışan veya tam zamanlı çalışan rehberler daha şanslıdır.

2WWOOF ( Organik Çiftliklerde Dünya Çapında Fırsatlar) Çalışma

WWOOF ( Organik Çiftliklerde Dünya Çapında Fırsatlar) Çalışma

World Wide Opportunities on Organic Farms’ın kısaltılmışı olan WWOOF sayesinde dünyanın her yerindeki organik çiftliklerde çalışabilirsiniz. İş gücü karşılığında yemek ve konaklama sağlayan bu programı yapmak çok kolay. Unutamayacağınız yeni deneyimler edip, doğa ile baş başa kalıp, varlığınızın tadını çıkaracaksınız. Yeni Zelanda, Danimarka, İtalya gibi dünyanın her yerinde bu şansı kullanabilmeniz mümkün.

3İngilizce Öğretmenliği

İngilizce Öğretmenliği

Başka bir kıta da macera arıyorsanız bunu başarmanın yollarından bir diğer yolu da İngilizce öğretmenliğidir. Asya, Orta Doğu ve Latin Amerika kıtalarında yaşayanların çoğu kendi dillerini konuşuyor ancak bu ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor. Burada ki okulların çoğu lisans derecesi yüksek olup İngilizce konuşan kişilere, öğrencilere dil eğitimi verilmesinde ihtiyaç duymaktadır. Bütün okullarda istenmese de TEFL’dan alınmış İngilizce Öğretmenliği sertifikası sahibi olmanız işe alınmanızda büyük bir etkisi olacaktır. Öğretmenlik için Japonya’da yılda $36.000’den fazla maaş ödeniyorken, Arap Birleşik Devletlerinde yılda $45.000‘dan fazla maaş ödenmektedir.

  Bodruma Mavi Yolculuk

4Yabancı Ülke Malları Alım-Satımı

İthalat – İhracat

İthalat-ihracat ticareti işi yaptığınız göz önüne alındığında ve egzotik ülkelere yola çıktığınızda düşünülürse buralarda keşfedeceğiniz yerlerde bulduğunuz el ürünleri eşyaları için eve döndüğünüzde hevesli bir şekilde bekleyenler olacaktır. Bunları çeşitli kanallar üzerinden de satarak bir gelir elde etmenizi sağlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda işin nasıl olduğunu anlayarak satılacak ürünleri daha iyi seçmenizi ve daha iyi gelir elde etmeyi sağlayabilirsiniz.

5Uçuş Görevlisi Olmak

Uçuş Görevlisi Olmak

Birden fazla yere gitmenizin ekonomik açıdan zor olacağını düşünüyorsanız bunu başarmanın bir diğer yolu da uçuş görevlisi olmaktır. Uçuş görevlileri yılda $25.000 ile $50.000 arası bir gelir elde ederken kendileri ve aileleri için ücretsiz geziler yapma seçenekleri var.

6Gemi Turu Şirketinde Çalışmak

Gemi Turu Şirketinde Çalışma

Gemi turu şirketleri sizi egzotik yerlere gitmeniz karşılığında ücret vermektedir. Bu iş uzun çalışma saatlerine göre çok çalışmanızı gerektiren bir olmasına rağmen sunduğu avantajlar işi ideal bir işe dönüştürüyor. En başta ücretsiz seyahat etmenizi sağlıyorken diğer bir yandan çalışanların kendilerine özel yemek salonları, internet kafeleri, spor yerleri, parti alanları ve çeşitli organizasyonlar aktiviteleri ile beraber çeşitli eğlence kültürleri sunmaktadır. Ayrıca gemide eğitim durumunuz ve statünüze göre birçok güzel işi yapma olasılığınız da var bunlardan biride egzotik yerlerde yolculara korumalık yapmaktır.

7Gezi Bloğu Oluşturmak

Gezi Bloğu Oluşturmak

Profesyonel bir gezi blogu yazarı olmak zorlu bir iştir. İlk adım yabancı dile hakim olmaktır ve arkasından İspanyolca ya da almanca belki de Çince gibi bir dili stepne olarak bilmek gerekiyor. Bu adımı geçip yola koyulursanız, günün birinde bu küçük adım size zor bir engel olarak geri dönecektir büyük bir ihtimalle. Ufak gezi tecrübeleri edinmek işinize yarayabilir. Özel bir konu ya da tarz oluşturmak ve bu yönde işler yapmak sizi başarıya ulaştırabilir. Blogu popülerleştirmek için uğraşmalısınız. Bundan sonra başarıya odaklanmanız gerekiyor. Sponsor bulma peşinde koşarken işin kendisini unutmayın. Çeşitli maceralara hazırlıklı olun. Birçok yerde tetikte olun ve gezmeye başlayın. Yazılarınız ilgi çekmeye başlarsa sponsorların gelme ihtimali de artar. Eğer belli bir miktar sermayeyi riske edebiliyorsanız gezin, yazın.

  Dünyanın En Yüksek Binası: Burj Khalifa

8Uluslararası Düğün Fotoğrafçısı Olmak

Uluslararası Düğün Fotoğrafçısı

Bu işi yapmak bazı görevleri de beraberinde getirir ancak fotoğrafçılık işi size ücretsiz gezme ve yaratıcı işler yapmanızı sağlıyor. Bunları elde etmek için çok yetenekli bir fotoğrafçı olmanız gerekiyor. Düğün fotoğrafçılığı pahalı donanımlara ihtiyaç duyan bir iştir (Kamera, bilgisayar, lensler, düzenleme yazılımları, web sitesi vs..) ama bu işten kazanılan ücrette ciddi bir rakamdır. Uluslararası düğün fotoğrafçıları katıldıkları bür düğünde tüm ulaşım ve konaklama masrafları da karşılanmak üzere iş için $10.000 dan fazla ücret almaktadırlar. Düğün boyunca yorucu çalışmanızın karşılığı iyi bir ücret ve ücretsiz bir gezi elde edersiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın