Türkiye’de Yamaç Paraşütü Yapılabilecek En Güzel Yerler

1
1214
görüntülenme
Türkiye'de Yamaç Paraşütü Yapılabilecek En Güzel Yerler
Türkiye'de Yamaç Paraşütü Yapılabilecek En Güzel Yerler

Bugünlerde sıkça adını duyduğumuz ve seven isteyen herkesin yapabileceği bir spor dalı olan yamaç paraşütü, tatil planımıza yön vermeye başladı. Ülkemiz yamaç paraşütü için uygun birçok konuma sahip. Gidilmesi gereken konumu belirlemek ve havada olmanın hazzını, aynı zamanda keyifli tatil geçirmek için, buyurun yazımıza…

1ÖLÜDENİZ (BABADAĞ)

Türkiye’ de yamaç paraşütünün ilk yapıldığı yer olan Babadağ, Muğla sınırları içerisinde 1950 metre yüksekliğinde. Ölüdeniz kumsalının hemen kıyısında yer alan dağ, Nisan ve Ekim ayları arası uçuşa uygun şartlara sahip. Doğal güzellikleri, güneşi ve denizinin yanında gelişmiş bir turistik merkez durumundaki Babadağ, 3 adet kalkış pistine sahip. Ölüdeniz’den 45 dakikalık bir sürede kalkış pistine varabiliyorsunuz. Ölüdeniz kıyısındaki Belcekız Plajı güvenli iniş için uygun alan. Hava şartlarının yanıltmadığı güzel bir günde bu deneyimi yaşayabileceğiniz aynı zamanda denizi ve kumsalıyla da keyifli bir tatil için Ölüdeniz ilk tercihiniz olsun.

2UÇMAKDERE (TEKİRDAĞ)

Ayağınızı yerden kesen bu sporun bir başka adresi ise Uçmakdere. Henüz keşfedilmemiş bu köy, keskin virajlarıyla ulaşımı bir hayli zor alsa da doğasıyla sizleri cezbediyor. Ganoslar’ın zirvelerinden yamaç paraşütü ile uçmak bu doğa güzelliğini yüzlerce metre yükseklikten izleyerek, harika bir deneyim sağlıyor. Bu sporu burada yapmak diğer bölgelere göre daha ekonomik. İstanbul’a ulaşımının kolaylığı ve sakinliğiyle tercih edebileceğiniz bir bölge.

3PAMUKKALE (DENİZLİ)

Denizli’ye 21 km uzaklıkta yer alan Çökelez Dağı yamaç paraşütü için uygun konumda. Her mevsim uygun uçuş şartlarına sahip bölge kireçli sıcak suların çökmesiyle oluşan travertenleri ve tarihi kalıntılarıyla muhteşem manzaraya sahip. Uçuş için iki tepeye sahip. Uçuşlar, bölgedeki düzlüklerde güvenli şekilde son bulur. Yaz mevsiminde yaşanan aşırı sıcaklarda öğle saatinde hızlanan rüzgarlara dikkat etmekte fayda var. Ters türbülanslara neden olabilir.

  Antalya’da Gezilecek Yerler

4UZUNGÖL (TRABZON)

Karadeniz turu yapma fikri hepimizin hayalleri arasındadır. Bu güzel turu gerçekleştirirken Doğu Karadeniz’in önemli merkezi Uzungöl’de yamaç paraşütüyle taçlandırabilirsiniz. Lustra Yaylası eteklerinde, adeta bulutların üzerinden atlayarak, muhteşem bir yamaç paraşütü tecrübesi yaşayabilirsiniz. Yeşilin her tonunu ve bu doğa harikasını havadan seyre doyacağınız bir deneyim yaşayın.

5KAŞ (ANTALYA)

1000 metre yükseklikte bulunan Asas Tepe üzerinden gerçekleştirilen uçuşlar turizm cennetinde yapılacak tatile en güzel bahane. Bu deneyim sizi hayatın tüm stresinden ve karmaşasından soyutlayacak. Akdeniz’in huzurunu doya doya içinize çekeceğiniz adrenalin dolu bir tatil… Dokuz Yaşından büyük her yaşta insanın yapabileceği, bu güzel aktivite tatil planınıza yön vermesi dileğiyle…

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın