Dünyanın En Güzel Ülkeleri

0
667
görüntülenme
Dünyanın En Güzel Ülkeleri
Dünyanın En Güzel Ülkeleri

İsviçre

Matterhorn’un hayranlık uyandıran manzaralarından huzurlu göllere ve zarif şelalelere kadar İsviçre, bir ucundan diğerine büyüleyici manzaralar sunar. Kusursuz görüntüler için kozmopolit Zürih şehirlerini veya çekici göl kenarındaki Morcote köyünü ziyaret edin. Kendinizi bir dağ treni yolculuğunda veya Eiger, Jungfrau veya Mornch Sıradağlarında yürüyüş yaparak İsviçre’nin doğal güzelliğine bırakın. Ve yol boyunca bol miktarda İsviçre peyniri ve çikolatayı denediğinizden emin olun.

Yeni Zelanda

Bu küçük ülke, yüksek dağlar, destansı yağmur ormanları ve akan şelalelerle doludur. Bir dizi çekici renk paleti ile Lake Tekapo’nun mor ve pembe renkli ruha ilham verir. Fiyordun Milford Sound’u gezmek görkemli sahil manzaraları sunarken, hareketli Auckland, Wellington ve Christchurch şehirleri ilham verici mimari ve ünlü simge yapıları sunmaktadır.

İrlanda

Kuşkusuz dünyanın en pitoresk kırsal alanlarından biri olan İrlanda, unutulmaz manzaralar sunmaktadır. Ülkenin en iyi manzaralarından bazılarına ve büyüleyici köylerine tanık olmak için Kerry Halkası’nı gezebilirsiniz. Uzakta tarihi kaleler ve yol boyunca otlayan koyunlarla, İrlanda’nın nefes kesici manzaraları gerçekten dikkat çekicidir.

Güney Afrika

En iyi Afrika safari mekanlarından biri olarak lanse edilen, ülkesinin doğal güzelliğini alırken Beş Büyük vahşi hayvanı için bölgeye akın ediyor. Drakensberg Dağı’nın tepesinden Namaqualand’daki kır çiçeklerinin bolluğuna kadar, Güney Afrika’nın güzel ilçelerin listesini yapması şaşırtıcı değil. Bu çeşitli arazi, ülkenin çekiciliğine katkıda bulunan, kilometrelerce bozulmamış plajlar ve dönümlük üzüm bağları da sunmaktadır.

Çin

Bölgeye göre dünyanın en büyük dördüncü ülkesi olan Çin, gezegendeki en çeşitli doğal manzaralardan bazılarını sunmaktadır. Pırıl pırıl göl bölgeleri ve mistik dağlık alanlardan antik Çin köylerine kadar bu ülkenin güzelliği ilham vericidir. Çin Seddi’nin güzelliği yılda 10 milyondan fazla turisti kendine çekmektedir.

  Azor Adaları

Brezilya

Büyük şelaleler ve mavi lagünler, egzotik yağmur ormanları ve hareketli şehirleriyle Brezilya her yıl milyonlarca turisti kendine çekmektedir. Rio de Janeiro ve Sao Paulo’nun canlı şehirleri, tarihle dolu ikonik simge yapılar sunarken, çeşitli ekosistemi milli parklarında yaşatmaktadır.

İtalya

Antik simge yapılar, inişli çıkışlı tepeler ve uçurum kenarındaki manzaralarıyla tanınan İtalya, popüler bir seyahat noktasıdır. Dünyanın en çok fotoğraflanan yerlerinden bazılarının sınırları içerisinde olmasıyla İtalya’nın manzarası kolayca tanınabilir. Venedik kanallarından Roma kalıntılarına, Amalfi kıyılarına ve Toskana üzüm bağlarına kadar İtalya, unutulmaz görüntüler sunar. Ayrıca, İtalya’nın yemek kültürü, sınırları içinde her zaman iyi besleneceğiniz anlamına gelir.

Hindistan

Hindistan’ın güzelliği Tac Mahal’in çok ötesine uzanmaktadır. Dünyanın en nefes kesici manzaralarından bazılarına ev sahipliği yapan Hindistan’ın doğal güzelliği, yaşanacak bir şeydir. Karla kaplı sıradağları, tuzlu bataklıkları ve kilometrelerce kum tepeleri ile çok çeşitli doğal güzellikler sunar. Ülke, Bengal kaplanları ve filleri gibi güzel yaratıkların bulunduğu birkaç milli park içerir.

ABD

Ulusal parklar ve ikonik doğal simge yapılarla dolu olan Amerika Birleşik Devletleri, kıyıdan kıyıya güzellik yayar. Büyük Kanyon’da yürüyüş yapmak, Maine’deki Acadia Ulusal Parkı’ndan gün doğumunu izlemek ya da dev sekanslara bakmak olsun, pitoresk manzarası dünya çapında bilinir.

Kanada

Kanada eyaletleri ve bölgeleri, dünyadaki en nefes kesici manzaralardan bazılarıyla dolup taşmaktadır. Ülkenin parkları ve uzak manzaraları, dağ tepelerinden ve göl kıyısındaki kıyılarından daha çarpıcı manzaralar sunar. Banff Ulusal Parkı’nda bulunan Lake Louise’in dağ gölü, Kanada’nın en çok fotoğraflanan yerlerinden biridir. Gezginler, güzelliklerini tecrübe etmek ve ilgi çekici mimari için Quebec City ve Montreal gibi canlı şehirleri ziyaret eder, Bunun için de genellikle Niagara Şelaleleri ve Prens Edward Adası’na akın etmektedirler.
Paylaş

Bir Cevap Yazın