Yüzdeki Sivilce ve Siyah Noktalara Neler İyi Gelir?

0
373
görüntülenme
Yüzdeki Sivilce ve Siyah Noktalara Neler İyi Gelir?
Yüzdeki Sivilce ve Siyah Noktalara Neler İyi Gelir?

Sivilce ve siyah noktalar özellikle ergenlik döneminde başımızın belası haline gelen cilt problemleri arasında yer almaktadır. Denemedik yöntem kalmamasına rağmen sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulamayan çok sayıda kişi olduğundan dolayı sizlere alternatif tıp dünyasının nimetlerinden yararlanarak sivilcelerden ve siyah noktalardan nasıl kurtulabilirsiniz konusunda bilgi vereceğiz.

Sarımsak: Bir diş sarımsağı bölün. Gün içerisinde bir veya 2 defa aknenin üstüne sürün. Sarımsak anti bakteriyel niteliğiyle haizdir. Mikropları öldürür ve akneleri tedavi eder. Bu sayede uzun zamandanberi kurtulamadığınız sivilcelerden basit bir şekilde kurtulabilirsiniz. Açık yara vaziyetine ulaşmış aknelere tatbik etmeyin. Tez zamanda bir deri doktoruyla görüşün. Sarımsağın açık yaraların derinleşmesine neden olduğu bilinmektedir.

Patates: Akşam uyumadan evvel bir dilim patatesi aknenin üstüne yerleştirin. Düşmemesi için üstüne yara bandı yapıştırın. Gündüz kalktığınızda sivilceniz büyük miktarda iyileşmiş olacaktır. Deri gözenekleri akşamları yenilenir ve patatesin onarıcı içeriği aknelerin geçmesini mümkün kılar.

Bal: Akne ve sivilce iyileştirilmesi için en müessir metotlardan biri baldır. Çehre ve bütün bedeninizde güvenle tüketebilirsiniz. Akne çıkacağını hissettiğiniz anda üstüne bol miktarda bal sürün. Etrafa yayılmaması için üstüne yara bandı yapıştırın. Bu fonksiyonu akşam uyumadan evvel yapmış olursanız fazla bereketli netice elde edersiniz.

Akne meydana gelişinin önüne geçmek ve deri sıhhatinizi korunmak için alttaki planı tatbik edebilirsiniz.

Gündüz vakitlerinde yapılması gerekenler

Temizleme: Yağlı tenlere hususi temizleme jeli yahut losyonu kullanın.
Nemlendirme: Teninizin kuru hale gelmesinin önüne geçmek için yağsız bir nemlendirme özelliği olan losyon kullanın.
İlaç İyileştirilmesi: Akne iyileştirilmesi için ilaç kullanıyorsanız kapatıcı yapısı olanları seçenek edin.

Gece vakitlerinde yapılması gerekenler

Ağartma: Yağlı tenlere hususi ağartma jeli veya losyonu kullanın.
Arındırma: Teninizi derinlemesine temizlemek ve siyah noktaların meydana gelişinin önüne geçmek için hafifçe peelingleri seçenek edin. Peelingi hafifçe dokunuşlarla yüz bölgenize sürüp serin suyla yıkayın.
İlaç Tedavisi: Hekiminizin kontrolünde tükettiğiniz ilacı tatbik edin. Kulaktan dolma laflar ile alınan ilaçlar ciddi sorunların oluşmasına neden olabilir.

  Yazın Vazgeçilmezi Karpuzun Faydaları Nelerdir?

İçerik Tablosu

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın