Yılbaşında Gezebileceğiniz Avrupa’nın En Güzel Şehirleri

0
302
görüntülenme
Yılbaşında Gezebileceğiniz Avrupa’nın En Güzel Şehirleri
Yılbaşında Gezebileceğiniz Avrupa’nın En Güzel Şehirleri

Yılbaşı yaklaşıyor ve insanlar artık yeni yıl gecesi için planlamalarını yapmış durumda. Yılbaşı dünyada bizde olduğu gibi yalnız bir gecede kutlanıp bitmiyor. Dünya yeni yıla bir iki hafta öncesinden hazırlanıyor. Ve bu büyük gece kadar öncesi hazırlıkların da önemli ve görmeye değer olduğunu söyleyebiliriz. Yeni bir yıl denildiğinde aklınıza ilk gelen şeyin Noel baba ve karlarla kaplı olan meydanlar olduğunu biliyoruz bu nedenle de yılbaşı turları arayışınız sırasında buna dikkat etmeniz sanıyorum ki iyi olacaktır. Daha önce yeni yıla hiç farklı bir ülkede girmeyenler ya da bahsedeceğimiz ülkelerde girmeyenler için tavsiyelerimiz olacak. Bu ülkeler yeni yıla gerçekten de önem veriyor bu nedenle de buradayken kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Makalemizin devamında Paris turları, İtalya turları, İspanya turları ve Amsterdam turu hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Paris ve Yılbaşı

Paris yeni yıla girmek isteyenlerin tercih edeceği şehirlerin başında geliyor. Alışveriş merkezlerini renkli ışıklar altında gezmek ve vitrinler. Dünyanın en pahalı ve lüks mağazalarının birbirinden şık vitrinleri. Romantizmin başkenti Paris’teyken kendinizi o kadar mutlu hissedeceksiniz ki sevdiğiniz insan da yanınızdaysa değmeyin keyfinize. Paris’ te yılbaşı öncesinde caddelerin ışıl ışıl hazırlanmış olduğunu görebilirsiniz. Tıpkı filmlerdeki gibi görüntülere canlı şahit olacaksınız. Özellikle Eyfel kulesini yılbaşında gezmek sanıyorum ki görülmeye değer en güzel duygu olacaktır. Kısacası Paris yılbaşı gecesini geçirebileceğiniz en güzel ülkelerden bir tanesi.

İspanya ve Yılbaşı

İspanya yeni yıla girmek için çok iyi bir tercih olacak. Tatilin 24 Aralık’ta başladığını düşünürseniz bir hafta öncesinden hazırlıkların başladığını görebilirsiniz. Ve yeni yıl kutlamaları 06 Ocak’ a kadar da devam ediyor. İspanya’da ister arkadaşlarınızla isterseniz sevdiklerinizle yeni yıla girebilir ve kutlamalara katılabilirsiniz. İspanya’ da yeni yıl kutlamalarında aileler evlerinde geçirmiş olsa da yine de eğlence mekânlarının dolup taştığını görebiliyoruz. Burada insanlar yemek ve şarap eşliğinde yeni yılı kutluyorlar. Yılbaşı gecesinde saatler 12’yi vurduğunda ise İspanyolların geleneksel kutlamalarıyla karşılaşıyorsunuz onlar ağızlarıyla 12 tane üzüm topluyorlar.

  Mutluluk Hediyesi Almak İsteyenler Buraya!

İtalya ve Yılbaşı

İtalya özellikle Roma yeni yıla gerilebilecek ender ülkelerin başında yer alıyor. Roma’da yılbaşı gecesinde görkemli kutlamalar gerçekleştiriliyor. Romalılar için yılbaşı gecesini özel yapan bir gece öncesinde papanın Vatikan meydanına gelerek ayin düzenlemesi ve buraya getirilen bir Noel ağacının süslenmesi. Eğer ki Vatikan’daki etkinliklere katılmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Ancak burada önemli olan şey daha önceden rezervasyon yaptırmanız. Çünkü herkes meydana alınmıyor.

Amsterdam ve Yılbaşı

Yeni yıla girmeniz gereken ülkelerden birisi de Amsterdam. Burası yemekleri konusunda bile tercih edilecek ülkelerin başında geliyor. Bugün Japonya ve Asya mutfağının lezzetlerini ülkede rahatlıkla tadabiliyorsunuz. Bunun içinde keyifli bir yılbaşı geçirebileceğiniz yerlerden bir tanesi diyebilirim.

Diğer tüm yurtdışı turları için bu sayfayı ziyaret edin: https://www.sehrikeyif.com/yurtdisi-turlari/

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın