Tv Ünitesi ve Tv Sehpası Rehberi

0
840
görüntülenme
Tv Ünitesi ve Tv Sehpası Rehberi
Tv Ünitesi ve Tv Sehpası Rehberi

Günümüzde salonlarımızın ve oturma odalarımızın baş köşelerinde yerlerini alan televizyonlar için birbirinden farklı tasarımlara sahip tv üniteleri ve tv sehpaları mevcut. TV konsolu alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey artık bu ünitelerin sadece televizyonun yerleştirildiği bir eşya olmadığıdır. Son zamanlarda çeşitli amaçlara hizmet etmeye başlayan tv sehpaları, özellikle kitaplık, raf, konsol ihtiyacı gibi birçok ihtiyacı da karşılayabiliyor. Seçimi ve yerleştirmesi doğru yapılan TV üniteleri salonunuza çok farklı bir hava katabilir ve dekorasyonunuzu zenginleştirebilir.

Minimal Tasarımlar

Sadece televizyonunuzu yerleştirdiğiniz ve birkaç dekoratif obje veya çerçeveyle süslediğiniz bir TV sehpası tercih edebilirsiniz. Özellikle küçük salonlara yakışacak olan bu modeller ayaklı veya ayaksız, çekmeceli veya açık bölmeli olabilir. Ayrıca eğer açık renk bir TV sehpası tercih edecekseniz duvarın koyu renk olması TV sehpasını ön plana çıkaracaktır.

Birbirinden Ayrı İki Parça

Tüm duvarı TV ünitesiyle kaplamak istemiyor ama tek bir TV sehpasıyla da kısıtlanmak istemiyorsanız alt ve üst olarak iki ayrı parçadan oluşan TV üniteleri tercih edebilirsiniz. Bu iki paralel parçayla şık bir görüntü elde edebilirsiniz.  Birbirini tamamlayan farklı renkler tercih ederek dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz.

Canlı Renkler

Tekdüzelikten sıkıldıysanız renkli TV sehpalarını tercih ederek enerjik ve canlı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Sarı, mavi renklerdeki sehpalar ile yaşam alanınızı daha keyifli ve modern bir hale getirebilir, bunun yanı sıra beyaz, gri renkteki TV sehpalarını rengarenk raflarla birlikte kullanarak da farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Panel Şeklinde TV Üniteleri

Salonunuzun gözdesi olacak bu üniteler için özellikle ahşap malzeme tercih ederseniz doğal ve samimi bir görüntü yakalayabilir ve yaşam alanınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Dekorasyonun odak noktası haline gelen bu tarz üniteler genellikle sade dekorasyona sahip salonlarda tercih edilmesi gereken modellerdir. Kapalı veya açık bölmeleri sayesinde çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz bu üniteler fonksiyonellikleriyle de ön plana çıkarlar.

  Promosyon Alternatifleri

Günümüzde salonların en önemli parçalarından biri haline gelen TV üniteleri ve Tv sehpaları ile ilgili rehber niteliğindeki yazımızı umarız sizlere faydalı olmuştur.

Paylaş

Bir Cevap Yazın