Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, En İyi Torrent Siteleri Hangileridir?

0
703
görüntülenme
Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, En İyi Torrent Siteleri Hangileridir?
Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, En İyi Torrent Siteleri Hangileridir?

Pek çok kişinin aklına torrent dendiği zaman indirme kavramı geliyor. İşin özünde bir indirme yöntemi olan torrent; ismini internetten bir dosya indirebilmek için gerekli bilginin içinde olduğu .torrent uzantılı küçük bir dosyadan alıyor. Bu dosyanın içerisinde de; indirilecek olan dosyanın boyutu, indirme yeri, ismi gibi bilgiler bulunmaktadır. Paylaşımın giderek arttığı internet ortamında dosya indirmenin en hızlı yolu olarak görülmektedir. Torrent dosyaları, daha hızlı dosya transferini internet kullanıcıları için mümkün hale getirmektedir. Bu nedenle çok aranan film, müzik gibi büyük boyutlu dosyalar dahi torrent ile kolayca indirilebilmektedir. Ancak unutulmaması gereken noktalardan biri Torrent dosyaları bilgisayarınıza ancak bir torrent client programı varsa kullanılabilir.

En İyi Torrent Siteleri

Kullanıcılar tarafından bazen güvenlik sıkıntılarından dolayı torrent ile dosya indirme kötülense de tüm dünyada kabul gören ve beğenilen torrent siteleri vardır. İşte bu sitelere bazı örnekler:

1The Pirate Bay

2017 yılında bir açılıp kapansa da halen listenin başında olmayı film, oyun, program gibi herhangi bir kısıtlamaya girmeksizin izin vermesi sebebi ve torrent sitelerinin kralı olarak görülen oldukça başarılı bir sitedir.

2RARBG

İnternet ortamında daha çok video arayışında olanların tercihi olan site, 2008 yılından bu yana bu alanda en iyisi olduğunu kanıtlamıştır.

31337X

Başarısını torrent krizine borçlu olan site. Kapanan torrent sitelerinin boşluğunu başarılı tasarımı ve kolay kullanımlı olan yapısı sayesinde devam ettirecek gibi görünüyor.

4TORRENTZ2

2016 yılında kapatılan Torrentz.eu sitesi yerine açılan site başarılı bulunan film arşivi sebebi ile 2018 yılında yine kapatılma tehdidi ile karşı karşıya kalabilir.

5YTS.AG

Eski YTS veya YIFY gruplarının gayri resmi halefi olarak görülüyor. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte torrent sitelerinin- YTS arşivlerine ulaşmasının önüne geçildi.

6EZTV.AG

Toreent kullanıcılarının bu sşteyş tercih sebebi daha çok TV dizileri ve programları oluyor.

7LIMETORRENTS

Bu sitede diğer toreent sitelerinden farklı olarak animeler, uygulamalar, oyunlar, filmler, TV şovları gibi çok çeşitli ve başarısı giderek artan bir arşiv sizi bekliyor.

8NYAA.SI

İşi sadece anime olan bir torrent sitesi arıyorsanız aradığınız buldunuz demektir.

9TORRENTS.ME

Özel bir arama motoru ile görev yapması ve bu sene bu nedenle başarılı bir trafik yakalaması Torrents.me sitesini listeye soktu.

10ZOOQLE

3 milyon torrent kullanıcısına ulaşmış olan ZOOQLE, başı dertte olsa da başarılı yükselişi ile listeye girdi.

http://www.gamer.com.tr/haberler/2018-yilinin-en-iyi-7-torrent-sitesi

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın