Tesettür Giyim Şal Seçimi Nasıl Yapılır?

0
373
görüntülenme
Tesettür Giyim Şal Seçimi Nasıl Yapılır?
Tesettür Giyim Şal Seçimi Nasıl Yapılır?

Tesettür giyim konusunda insanların çok sık tercih ettiği ürünlerden birisi de şallardır. Bu ürünler her kadının ihtiyacı olan ürünlerdir. Aynı zamanda her kombinde renk ve model açısından belirleyici oldukları için seçimleri yapılırken dikkat etmek gerekir. Doğru ve yerinde seçimler alınacak olan şalın uzun yıllar kullanılmasını sağlar. Aynı zamanda kullanım esnasında rahat etmenize olanak tanır.

Tesettür Giyim Şal Modelleri Nelerdir?

Şalların birçok farklı modeli mevcuttur. Bunlar genel itibariyle kumaş yapısına bağlı olarak oluşan modellerdir. Modeller incelendiğinde en çok tercih edilen ürünlerin ipek şallar olduğu göze çarpıyor. Bu ürünler ipek dokuları sayesinde kayma yapmaz. Başı tam saran ürün herhangi bir bozulma olmadan gün boyu durabilir. Bu yüzden birçok kadının tercihi olmaktadır. Bir diğer model ise pamuklu olan şallardır. Pamuklu şallar yumuşak yapıları sebebiyle tercih edilir. Aynı zamanda ipek olanlara göre daha ekonomiktirler. Hemen hemen her tesettürlü kadının evinde onlarca pamuklu şal bulmak mümkündür. Bir başka şal modeli ise pratik şallardır. Bu şallar bağlamaya gerek kalmadan bere gibi takılarak kullanılabilir. Bu kadar kolaylık sunan şal modelini birçok kadın tercih etmektedir. Tesettür elbise alanında çok sık kullanılan başka bir şal modeli ise püsküllülerdir. Püskül detaylı olan şallar ile harika kombinler yapmak mümkün. Bu yüzden püsküllü şallar da sıklıkla kullanılmaktadır.

Tesettür Giyim Şal Renk Seçenekleri ve Kombinler

Renk seçenekleri oldukça fazladır. Tesettür giyim modelleri  ve şal renkleri içinden seçim yaparak siz de harika kombinler yapabilirsiniz. Altın, beyaz, desenli, bordo, gri, siyah ve hâkî gibi şal renkleri mevcuttur. Bunlara ek olarak farklı birçok renkte şal bulmak da mümkün. Burada önemli olan nokta bu kadar fazla renk seçeneği içinde kombin yapabilmektedir. Siz de bazı renk önerilerini dikkate alarak harika şal kombini yapabilirsiniz. Bu önerileri şu şekilde sıralanabilir:

  • Düz renk bir elbiseniz var ise desenli şal tercih edebilirsiniz. Bu sayede şalınızın ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.
  • Açık renk bir elbise veya tunik giydiyseniz şal tercihinizi koyu renkten yana kullanabilirsiniz. Beyaz tunik ile siyah şal gibi bir kombin yapabilirsiniz.
  • Eğer çiçek desenli bir şal tercih edecekseniz beyaz tunik veya elbise giyerek çiçek desenlerinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.
  • Elbise renginiz ile desenli şalınızın zemin renginin aynı olmasını sağlayarak güzel bir ahenk yakalayabilirsiniz.
  • Çizgili şallar ile aynı renk ve yönde çizgilere sahip tunikleri tercih ederek şıklığınızı zirveye taşıyabilirsiniz.

https://modamesra.com/tesettur-giyim/

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın