Pazarlamacılar Ne Yapmalı?

0
259
görüntülenme
Pazarlamacılar Ne Yapmalı?
Pazarlamacılar Ne Yapmalı?

1. İnsanların neleri sevdiğini anlayın

Müzik, seyahat, spor, yeme-içme, sanat, çevre gibi konular insanların ilgisini çekiyor. Onların tutkularını anlamaya özen gösterin. Küçük de olsa projeler geliştirin, deneyimler sunun. Onların yüzündeki bir gülümseme en önemli ödül olacaktır.

2. Dikkat çekmenin yollarını arayın

Günümüzde karmaşıklık artıyor. İnsanların dikkat eşiği 6 saniyeye indi. Çok seçenek var. Bu yüzden hızlı tepki verebilecekleri kısa, kolay anlaşılır ve duygulara dokunan işler yapmanız gerekiyor.

3. Teknolojiyi ticari sonuçlar elde etmek için kullanın.

Herhangi bir yeni teknolojiyi sadece moda olduğu için kullanmanın hiç bir faydası olmaz. Ticari hedefleriniz olmalı. Teknolojiyi iş sonuçları yaratmak için kullanmalısınız.

4. Gerçek zamanlı pazarlama yapın.

Zaman yönetimi çok önemli. Bir reklam kampanyasının sonucunu aylar sonra ölçemezsiniz. Tüketicinizi sürekli ve anlık olarak dinlemeniz gerek. Teknolojiye yatırım yapın. Sonuçları hızla ölçerek kampanyalarınızda kısa süre içinde gerekli düzeltme ve değişiklikleri yapma fırsatı yaratacak sistemler kurmaya öncelik verin.

5. Üçüncü partilerle çalışın.

Sosyal medyada fark yaratmak için markanıza uygun sponsorluk alanları seçin. Sadece ünlülerle değil, müşterilerinizle de işbirlikleri yapın. Sosyal medya aracılığıyla onların deneyimlerini anlatmalarına destek olun.

6. Hata yapmaktan korkmayın Dürüst olun.

Dikkatli olun. Hata yapmamaya çalışmak önemli. Ancak, hatalardan da korkmayın.

İçerik Tablosu

  Stresle Başa Çıkma Yolları
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın