Tesettür Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
275
görüntülenme

Giysi seçimi özellikle kadınların birçoğunun ilgi alanıdır. Özellikle çalışan kadınlar için çok daha önemlidir. Çalışma ortamında hem şık olmak hem de tüm günü konforlu bir şekilde geçirmek, çalışan kadınların daima önceliğidir. Tesettür giyimi seçen kadınlar için ise birçok parçayı bir araya getirmek bazen zorlayıcı olabilir. Hangi parça ile hangi şalı seçmesi gerektiği ya da trençkot ve feraceler arasında kararsız kalması oldukça normal bir durumdur.

Zulays zengin koleksiyonu ile kadınların karasız kalmasına son veriyor. Tesettür elbise modellerindeki çeşitlilik sayesinde hızlı bir şekilde kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Renkler ve kesimler trendlere göre hazırlandığı için hem modayı takip edebilirsiniz hem de şık ve konforlu parçalara sahip olabilirsiniz. Tesettür elbise seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bunların başında da alacağınız ürünün kalitesi, renkleri, mevsime göre seçimler önemli bir yere sahiptir.

Seçim Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Geçmişte tesettür giyimi tercih eden kadınlar genellikle tek tip giyinmek zorunda kalıyordu. Tesettür giyimde çoğunlukla koyu renkler hakimdi. Ancak, günümüzde bu durum tamamen değişti. Genç tesettür elbise modellerinden tutun her yaştan kadının her ortamda giyebileceği birçok alternatif bulunuyor. Bazı önemli kriterleri dikkate alarak herkesin tarzına, stiline ve konfor ihtiyacına göre tesettür giyim seçeneği bulması mümkün.

Tesettür elbisede renk seçimi; Tesettür giyim için tek renk seçmenize gerek yok. Önemli olan kendinize en uygun renkleri belirlemek ve sezon trendlerine göre kombinler yapmaktır. Seçeceğiniz renklerin birbiri ile uyumlu olması, sizi yansıtması önceliğiniz olmalıdır. Elbisenizde ve dış giyiminizde pastel ve düz bir renge yer veriyorsanız eşarbınızı ya da şalınızı renkli seçerek şık bir kombine imza atabilirsiniz.

Vücut tipine göre seçim yapmak; Tesettür elbise seçiminde vücut tipinizi dikkate almanız gerekir. Bazı vücut tipleri için daha geniş bir elbise modeli uygunken buna karşılık daha ince vücut hatlarına sahip olan kadınlar vücuda oturan modelleri tercih edebilir. Vücut tipinize uygun olmayan bir elbise seçimi yaparsanız, olduğunuzdan daha kilolu ya da zayıf görünebilirsiniz.

Tesettür elbiselerin, yaz ayları ve kış aylarına uygun kalınlıkta üretilen kumaşlarını da göz önünde bulundurarak bedeninize göre seçim yapmanız gerekir. Genç tesettür elbise modellerinde canlı renkler ön plana çıkıyor. Elbise seçimlerinizde yaşınızı da dikkate alarak uygun modelleri belirleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı parça seçimi; Tesettür giyimin önemli seçim unsurlarında biri de tamamlayıcı parçalardır. Kaliteli bir eşarp ya da şal, seçtiğiniz kombini eşsiz bir şekilde tamamlayabilir. Tamamlayıcı seçimlerinizde her zaman kaliteli ürünler olmasına dikkat etmeniz gerekir. Tesettür elbise ve her bir kombin parçasının kaliteli olması şıklığınızı ön plana çıkarır. Gardırobunuzda her elbiseniz ile uyum sağlayabilecek eşarp ya da şal bulundurmalısınız. Düz renkler gibi kurtarıcı parçalar hızlı bir şekilde elbise kombini yapmanız için oldukça pratik bir seçim olacaktır.

Mevsime göre tesettür elbise seçimi; elbiselerinizi mevsime uygun olmayan kumaşlardan seçmek, kış aylarında üşümenize yaz aylarında ise terlemenize neden olabilir. Seçeceğiniz elbisenin bulunacağınız ortama uyum sağlaması da önemlidir. Bir yaz akşamında küçük bir davete katılacaksanız, ince kumaşlarla tasarlanan desenli elbiseler çok şık bir seçim olacaktır. Hafta sonu bir sabah kahvaltısına davetliyseniz spor elbise modelleri içinden yapacağınız bir seçimle, tesettür giyimde de spor tarzın nasıl iyi yansıtılabileceğine örnek olabilirsiniz.

Zulays tesettür giyim seçenekleri içinden istediğiniz elbiseye sahip olmak için sıraladığımız kriterleri göz önünde bulundurarak alış verişinizi tamamlamanızı öneriyoruz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın