Sıcak Su Ayarı Kombiden mi Musluktan mı Yapılmalı?

0
761
görüntülenme
Sıcak Su Ayarı Kombiden mi Musluktan mı Yapılmalı?
Sıcak Su Ayarı Kombiden mi Musluktan mı Yapılmalı?

Yaptığımız araştırmalarda kombi servisi olan firmalara en çok sorulan sorulardan biridir sıcak su ayarı nasıl yapılmalı sorusu. Görüyoruz ki çoğu kullanıcı kombiyi yanlış kullanıyor ya da sahip olduğu eksik bilgiler doğrultusunda kullanıyor. Bu durum da maalesef yakıt tüketimini artırıyor ve kullanıcılar genel anlamda tasarruf yerine sarfiyatı yaşıyor. Özellikle de sıcak su kullanımında su aşırı sıcak ise bu ayarlama nasıl ve nereden yapılmalıdır? Size kısaca anlatmaya çalışacağız.

Soğuk su musluğundan ılıtma yapmak yakıt tüketimini artırır ve sarfiyat yaşanılmasına sebep olur. Bunu biliyor muydunuz?

Suyun Sıcaklığı Musluktan mı Kombiden mi Ayarlanmalı?

Diyelim ki duştasınız ya da mutfağınızda bulaşık yıkıyorsunuz. Su sizi yakacak sıcaklığa geldi. Bu durumda ısı ayarlamasını nasıl yapıyorsunuz? Tüketicilerimize bu soruyu sorduk ve en çok aldığımız yanıt ile alakalı sizlere bilgiler sunacağız.

  • Hemen her bir kullanıcımız bu sorunun yanıtı olarak musluktan ayarlama yapıyorum diyor. Fakat bu yanlış bir kullanımdır, eksik bir bilgidir.  Kombi sizin ayarladığınız sıcaklıkta sıcak su sağlar. Yani su sizi yakacak sıcaklıkta ise bu ayarın yüksek olduğu anlamına gelir. Siz ayarı kombiden düşürmek yerine musluktan yaparsanız yakıt tüketimi fazla olur. Çünkü kombi suyu ısıtmak için yakıt tüketiyor, siz de soğutmak için musluğu açıyorsunuz. Aslında para ödeyerek suyu ısıtmış yine para ödeyerek suyu soğutmuş oluyorsunuz.  Bu nedenle de sıcak su kullanımında tasarrufu yaşamak yerine su aşırı sıcak geldiğinde ısı ayarını kombi üzerinden düşürün. Bu şekilde hem sıcak su musluğunu açtığınızda beklentinize yanıt almış olacaksınız hem de fazladan yakıt tüketimi yapmamış yani tasarrufu yaşamış olacaksınız.
Sıcak Su Ayarı Kombiden mi Musluktan mı Yapılmalı?
Sıcak Su Ayarı Kombiden mi Musluktan mı Yapılmalı?

Bu bilgiyi yakınlarınızla da paylaşarak fazladan gereksiz yere yakıt tüketiminin önüne geçmiş olursunuz. Sıcak su kullanımında kombinin fazla yakıt tüketmediği bilinir. Fakat yanlış kullanım sebebi ile fazladan yakıt tüketimi olur. Bu örnek sayfamızda sunduğumuz gibi… Önerilerimizi dikkate alarak su aşırı ısındığında ayarlamayı soğuk su musluğundan değil de kombiden yaparsanız tasarrufu yaşarsınız ve faturalarınız daha düşük gelir.  Aklınıza takılan sorular ve daha fazla bilgi için https://kombitamircisi.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Fermantasyon Nedir?
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın