SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakın!

0
282
görüntülenme
SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakın!
SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakın!

Web siteleri, rakiplerinin arasından sıyrılıp Google arama motorunda öne geçmek için, bazı çalışmalar yaparlar. Bu çalışmalar, kısaca SEO olarak adlandırılan, “Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Bu hizmete çok fazla talep olduğu için birbiri ardına, pek çok firma hizmet sunmaya başlamıştır. Bununla birlikte, sonuç odaklı seo hizmeti almak isteyen kişiler, danışmanın referanslarına bakarak, en iyi firmayı bulabilirler. Bu noktada, insanlar, SEO uzmanının beklentilerini yükseltmesine izin vermemelidir. Kısa süre içerisinde, bir numara olmak gibi, hedefler asla gerçekçi değildir. Bu sebeple, gerçekçi hedefler sunan ve profesyonel olarak çalışan firmalardan hizmet almak çok daha faydalı olacaktır.

SEO Danışmanı Ne Yapar?

Yürütülecek reklam kampanyasında seo danışmanı kapsamlı çalışmalar sunar.

Bu çalışmaları genel olarak ikiye ayırabiliriz.

  • Site İçi SEO
  • Site Dışı SEO

SEO uzmanları, site içi ve site dışı SEO çalışmalarına aynı anda ve eşit ağırlık verilerek gerçekleştirilmeleri gerektiğini söylüyorlar.

SEO rakip analizi
SEO rakip analizi

Site İçi SEO Çalışması

Site içi SEO çalışmaları, genel olarak web sitesini, arama motoruyla uyumlu hale getirme çalışmalarıdır. Sitenin, anahtar kelime analizi yapılır. Bu çalışma, farklı açılardan yinelenir. Bunun ardından rakip analizi yapılır ve sitenin rakiplerine göre eksikleri tespit edilir. Web sitesinin kategori kısmı ve tüm unsurları arama motoruna göre düzenlenir.

Bunlara ek olarak, sitede yer alan içeriklerde; H1, H2, H3, H4…ve diğer tüm başlık etiketlerinin kullanım oranları araştırılır. Bunların yanı sıra, SEO hizmeti içerik kalitesini asla ihmal etmez. Bu nedenle, sitede kullanıcıların beklentilerine yanıt vermeyen içerikler, tespit edilir.

Site İçi SEO
Site İçi SEO

Site Dışı SEO Çalışması

Site dışı SEO çalışması, SEO danışmanlığı tarafından sunulan bir diğer hizmettir. Bir sitenin popüler olmasında, backlink çok önemlidir.

Bu sebeple, site dışı SEO, backlink çalışmalarına ağırlık verir.

  • Backlink İnşası
  • Sosyal Medya Yönetimi

Sitenin popüler ve otoriter bir site olmasında, site dışı SEO çalışması çok önemlidir.

Başarılı SEO Uzmanı

Başarılı bir SEO uzmanı, arama motorlarındaki güncellemeleri yakından takip etmelidir. Bu sayede, müşterilerine en kaliteli hizmeti sunar. Bununla birlikte, SEO çalışması, zamana yayıldığında ortaya çıkacak sonuç çok daha başarılı olur.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın