Sağlıklı Kilo Vermek İçin 9 Altın Öneri

0
394
görüntülenme
Sağlıklı Kilo Vermek İçin 9 Altın Öneri
Sağlıklı Kilo Vermek İçin 9 Altın Öneri

Uzmanlar zayıflamak için dikkat edilmesi gereken 9 Altın zayıflama önerisini anlatıyor. Püf noktaları hem eğlencelidir hem de hayatı kolaylaştırır.

1Kahvaltıyı Atlamayın

İnsanların yüzde 10’u sabah kahvaltı yapmıyor. Kahvaltı önemli olduğu için asla atlamamanız gerekir. Enerji ihtiyacı yetişkinler için kahve veya yeşil çay, sıcak bir fincan süt ile; çocuklar için, kepekli ekmek, yoğurt, meyve ya da badem ve bal ile karşılanabilir.

2Her Gün Bolca Su Tüketin

Gün boyu mutlaka en az sekiz bardak sıvı tüketin. Su ve kalori içermeyen içecekleri bol tüketin. Su içmeyi sevmiyorsanız, şekersiz çay ya da kahve içmeyi denemelisiniz.

3Alışveriş Yapın ve Sağlıklı Ürünler Satın Alın

Ortalama bir kişi, 1 saatlik market alışverişinde 200 kalori yakabilir. Sevdiğiniz aperatiflerden kendinizi mahrum etmeyin; bunun yerine, market alışverişine çıkın ve hareket halinde kalori yakarken akşam için sağlıklı sebzeler ve kepekli bisküviler satın alın.

4Fiziksel ve Zihinsel Olarak Aktif Olun

Meditasyonun önemini görmezden gelmeyin. Yoga ve meditasyon egzersiz sonrasında er yada geç stresli durumdan uzaklaşacaksınız. Daha çok çalışarak kendinizi etkin bir şekilde geliştirebilir, kendinizi daha kontrollü ve dayanıklı hissedebilirsiniz.

5Kalıcı Ol, İnan ve Sınırı Zorlama

Aşırı egzersizden uzak durun, listenizden fazla yemek yerseniz başarısız olursunuz. Beslenmenin dengesini bulmak kadar diyette istikrarlı olmak da çok önemlidir. Başaracağınızı inanın ve kararlı olun. Pozitif olmak daha hızlı kilo vermenize yarayabilir. Olumsuzluklar yüzünden kendinizi suçlu hissetmeyin ve üstesinden gelerek her gün yeniden başlayın.

6Daha Fazla Uyku

Uyku düzeninizi koruyun ve uykusuz kalmayın. Geceleri yatağa aynı saatte gidin ve yedi ya da sekiz saat uyuyun. Her gün benzer saatlerde uyumaya çalışın. Uykusuz günlerde öğlen 1 saat şekerleme ile günü telafi edin.

  Akciğerin Yapısı Nasıldır, Vücuttaki Görevleri Nelerdir?

7Güneşin Faydaları

Vücudunuz günlük D vitamini ihtiyacını sadece 30 dakikada güneşten alabiliyor. Sabah güneşi için gözlüğü çıkarın ve yüzünüze güneş ışığının gelmesini sağlayın. Güneş ışığı cildinize parlaklık sağlar. D vitamini alımı güneş ışığıyla artar ve bu doğal bir antidepresan etkisi sağlayarak enerjinizi yükseltir.

8Dua Edin

Cornell Üniversitesi araştırmalarına göre, inanç ve ruhani motivasyon fiziksel olarak güçlü kalmanın en önemli yardımcılarından. Çalışmalara göre iç huzuru olan insanlar bedenleriyle uyum içinde yaşama konusunda daha başarılı.

9Kendinizi Ödüllendirin

Kişisel kilo verme hedefleriniz ve takviminize göre aşırıya kaçmadan kendinizi ödüllendirin. Bu bir porsiyon tatlı veya meyve ile olabilir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın