Kuzey’in İncisi Lapland

0
355
görüntülenme
Kuzey’in İncisi Lapland

Kış döneminde adını sıklıkla duymaya başladığım gözde bir yerden sizlere bahsetmek istiyorum.

Kuzey ışıkları, göz alıcı doğası, şirin kasabaları, planlı kentleri, sanatsal tasarımı, modern ve yeşil çevresiyle Finlandiya’nın kuzeyindeki Lapland bölgesi son dönemin popüler yerlerinden biri konumuna gelmiş.

Kuzey ışıklarının görüldüğü, kış döneminde noel zamanı Lapland daha farklı bir havaya bürünüyor. Çünkü Finler, Korvatunturi Dağı’nın Noel Baba’nın memleketi olduğuna inanıyorlar.

Lapland turu kapsamında noel babanın yaşadığına inanıldığı evi de ziyaret edebilirsiniz. Özellikle araştırdığım kadarıyla yemek ve kahve molası için harika bir yermiş.

Lapland huzur ile macera sevenlere hitap edenler yerlerden biri de diyebilirim. Dilerseniz, ren geyikleri ile 2,5 saat süren tur yapabilir veya o muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Diğer bir alternatif ise, gece turuna katılarak, hem sessizliğin o harika hazzını yaşayabilir ve şanslıysanız Kuzey Işıkları’nı (Aurora Borealis) izleyerek, unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ya da balık tutmayı sevenler için balık tutma turuna katılarak, buzlar üzerinde daha farklı bir deneyim yaşamış olursunuz.

Lapland hakkında daha fazla bilgiye, Küba turu, Japonya turu, Peru turu gibi turları ile tanıdığımız Gazella’nın blog sayfasından edinebilirsiniz. Fark ettiğim kadarıyla da Türkiye’de ilk Lapland turu düzenleyen firmalardan. Yakın zamanda 27-39 yaş aralığındaki sosyalleşmek isteyen beyaz yakalılar için de Gezgin Yaka konseptini çıkardılar. Yurt dışı turları ve yazıları hakkında daha fazla bilgiye Gazella Turizm’nin sitesinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın