Kışın Yellowstone’u Ziyaret Etmek İçin 6 Sebep

0
826
görüntülenme
Yellowstone'u Ziyaret Etmek İçin 6 Sebep
Yellowstone'u Ziyaret Etmek İçin 6 Sebep

Yellowstone Milli Parkı, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Özellikle kışın macera arayanlar için bir cennet niteliğindedir. Burada sadece kar arabasıyla gezme değil aynı zamanda dağların derinliklerine doğru da yürüyebilirsiniz.

1Manzara

Manzara

Yellowstone Milli Parkı inanılmaz derecede güzel bir mekandır. Buhar, kaplıcalar ve gayzerlerden yükselirken; yaban öküzleri engin karla kaplı tarlalarda dolaşmakta ve buz kristalleriyle ışıltılı akışlardan içmektedir.

2Yürüyüş Yolları

Yürüyüş Yolları

Yellowstone, park boyunca uzanan yüzlerce kilometrelik kros izlerine sahiptir. Parkın ziyaret merkezlerinde ve kış aylarında açık olan otellerde parkur haritaları bulunmaktadır. Bu haritalar sayesinde ziyaretçiler parkurlarını dikkatle çizmektedirler.

3Kar Motosikleti

Kar Motorsikleti

Yalnızca rehberli turlarda, kar motosikletinin belirli yollarda kullanılmasına izin verilir. Kar motosiklet tur hizmeti, parkın hemen dışındaki West Yellowstone’da kurulan birkaç şirket tarafından verilmektedir. Aynı zamanda West Yellowstone’dan ayrılan kar motosikletleri, ABD ulusal ormanlarında yüzlerce kilometrelik mesafe boyunca yamaçları ve patikaları keşfetmek için serbest dolaşım hakkına sahiptir.

 

4Vahşi Yaşam

Vahşi Yaşam

Milli Park Hizmet Derneği ile ortak olan Yellowstone Derneği, ziyaretçiler için çeşitli hayvan izleme günleri ve çok zamanlı tur programları sunmaktadır. Gece konaklaması içeren turlarda ziyaretçiler Yellowstone’un eşsiz şafak vakti manzarasına tanıklık edebilirler.

5Gece Turları

Gece Turları

Parkın en tanınmış canlılarından bazılarının ayakta olduğu gece saatlerinde Yellowstone’un nasıl canlı bir ekolojiye sahip olduğunun farkına varabilirsiniz.

6Huzur ve Sessizlik

Huzur ve Sessizlik

Birçok kişi Yellowstone’u kışın ziyaret etmemektedir bu nedenle kışın buradaki güzelliklerin tadını huzur ve sessizlik içinde çıkarabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin toplu halde gelmesi nedeniyle yaz mevsiminde bu sessizliği bulmanız imkansızdır. Ayrıca Yellowstone kışın, başka hiçbir yerde bulunmayan benzersiz bir vahşi doğaya sahiptir.

İçerik Tablosu

  Lizbon, Portekiz Gezi (Seyahat) Rehberi
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın