İtalyanca Öğrenmenin Size Sağlayacağı Faydalar

0
1338
görüntülenme
İtalyanca Öğrenmenin Size Sağlayacağı Faydalar
İtalyanca Öğrenmenin Size Sağlayacağı Faydalar

Seyahat sayısının artması, artık her ülkeye sürekli olarak çok sayıda turist geliyor olması nedeniyle mutlaka farklı dillerin bilinmesi gerekiyor. Özellikle insanlarla iletişime geçerek çalışmalarını sürdüren ve bu süreçte başarılı olmak, herkese hitap edebilmek isteyen bireylerin, farklı dilleri bilmesi ve iletişime geçebilecek seviyede olması önemli arz eder. Ticaret yapılmasının yanı sıra, sosyalleşebilmek ve yeni dostlar edinebilmek için dil bilmek son derece önemlidir. Türkiye’de veya farklı bir ülkede karşılaşacağınız İtalyan birinin de farklı bir dil bilmemesi ve onunla iletişime geçmek istemeniz halinde, İtalyanca lisansını bilmeye ihtiyacınız olacaktır.

Artık İngilizce, Almanca, İtalyanca gibi dilleri öğrenmek için vakit geç değil. Farklı teknikler kullanarak, kısa sürede dil öğrenebilir ve her zaman için iletişiminizde anlatmak istediğinizi başarılı bir şekilde anlatabilirsiniz. Aynı zamanda söyleneni anlama konusunda da sıkıntı yaşamadan, istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

İtalyanca Öğrenmek Ne İçin Önemli?

İtalyanca öğrenilmesi sadece İtalya seyahati yapan kişiler için değil, gelişim ve daha önemli bir insan olabilmek için önem teşkil ediyor. Sadece ana dilinizi bilmeniz, günümüz şartlarında çok büyük bir önem ifade etmiyor. En az iki adet dil bilmeniz, sosyal çevrenizin gelişmesini ve sizin de düşünce yapınızla birlikte ortamınızın değişmesini sağlayacaktır. Öğrenim hiçbir zaman için bitmeyen bir yapıya sahiptir. Özellikle de ana diliniz dahi olsa kaç yaşına gelirseniz gelin, yeni şeyler öğrenmeniz oldukça normaldir.

Seçmiş olduğunuz ikinci, üçüncü veya daha fazla dilin üzerine İtalyanca öğrenimi, sadece İtalya’ya gittiğiniz taktirde dahi 60 milyonun üzerinde insanla rahatlıkla iletişime geçebilmenizi sağlayacaktır. Buna ek olarak, İtalya’da bulunmayan fakat İtalyanca bilen milyonlarca insan da ekleniyor. Ortaya muazzam bir iletişim ağı çıkıyor ve siz de bu ağın bir parçası olma imkanına sahip oluyorsunuz. İster ticaret, ister sohbet, isterseniz de oyun arkadaşlığı için bu dili öğrenebilir ve yaşamınızı daha farklı ve normalde anlaşamayacağınız insanlarla anlaşarak sürdürebilirsiniz. Son yıllarda milyonlarca kişiye erişim için kullanılan İngilizce dili yerine veya bu dile ek olarak öğreneceğiniz İtalyanca sayesinde gezegenin dört bir yanında insanlarla anlaşmanız çok daha kolay hale gelecektir.

  İstanbul Araç Kiralama

İtalyanca En Kolay Nasıl Öğrenilir?

İtalyanca eğer evden öğrenilmek isteniyorsa, bu tarz bir durum için gerçekleştirilen özel çalışmalardan ve programlardan yararlanılması mümkündür. Günümüzde aktif durumda olan ve milyonlarca kişinin rahatlıkla yeni dil öğrenebilmesini sağlayan, eş zamanlı olarak insanların canlı bir şekilde iletişime geçebildiği uygulamayı kullanabilirsiniz.

https://preply.com/tr/italyanca-eğitimi/skype adresine giriş yapabilir ve bu bölümde farklı diller bilen kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle belirli filtreler doğrultusunda seçim yapabilir, bu seçimlerinize göre bulabileceğiniz öğretmenlerden saatlik ücret karşılığında destek alabilirsiniz. En kolay öğrenim yöntemi olarak iletişim örnek gösterilebiliyor ve bunun için oluşturulan sistemde, binlerce insan, randevular doğrultusunda kendi hesaplarına girerek öğrenciler ve öğretmenler bulabiliyor.

İngilizce, Hintçe, Azerice, Türkçe de dahil olmak üzere onlarca farklı dil seçeneğinde yardım alabilir ve herhangi bir şekilde mağduriyet yaşamaksızın bu sistemi istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. İtalyanca dilinin öğrenilebilmesini sağlayan ve bu alanda son derece başarılı olan, hatta sertifikalara dahi sahip olan kişileri bulmanız mümkün. Aynı zamanda, iletişime geçebileceğiniz ders veren kişilerin tamamının puanlarını ve daha önce kaç kez ders verdiklerini görebilirsiniz. Her bir öğretmenin saatlik ders verme süreciyle ilgili belirlediği bir tutar bulunuyor. Bu saatlik ücretin kartla yatırılması mümkün oluyor ve böylelikle, kurslara gitme zorunluluğu bulunmaksızın rahatlıkla ders alabiliyorsunuz.

Evden Online İtalyanca Kursu Alabilir Miyim?

Evde veya iş yerinde fark etmeksizin artık çok kolay bir şekilde İtalyanca öğrenebilirsiniz. Bu dilin özel olarak eğitimini veren kursların yanı sıra, artık intrnet üzerinden bu dil için gerekli bilgileri ekonomik bir şekilde veren kişilerden yardım almanız mümkün. Yedi gün yirmi dört saat boyunca sistem aktif durumda fakat çoğu zaman Türkiye’de bulunan dil öğrenmek isteyen kişilerin 18:00 ila 00:00 saatleri arasını tercih etmesi mümkün oluyor. Bu aralıklarda Avrupa geneli ve Amerika’da bulunan yüzlerce öğretmenden birini tercih edebiliyorsunuz.
İstediğiniz herhangi bir öğretmene mesaj atabilir, randevu alabilir ve sizi öğrencisi olarak seçmesi için başvurabilirsiniz. Fiyatlarla ilgili bir filtreleme yapmak istiyorsanız, direkt olarak filtreleme butonuna tıklayarak, en düşük tutarla en yüksek tutar arasında bir değeri belirleyebilirsiniz. Böylelikle yüzlerce öğretmen arasında, sizin belirlemiş olduğunuz fiyatla çalışanı bulabilirsiniz. Aynı zamanda direkt olarak öğretmenin başarı puanını, daha önce verdiği ders sayısını, ana dilini ve ne zaman müsait olması gerektiğini belirlemeniz mümkün.

  2019 Bornoz Tasarımları Neler?

İtalyanca Kurslarının Ücretleri Neye Göre Değişiyor?

Dünya genelinde ücretler yüzlerce Dolar/ Euro tutarlarında oluyor. Bundan dolayı direkt olarak saatlik ücretleri zaten son derece yüksek olan kurslara gitmek yerine, saatlik ücreti 5 Dolar’dan başlayan öğretmenlerden istediğinizi seçebilirsiniz. Nerede yaşadıkları, hangi eğitimi aldıkları ve hangi dersi verecekleri gibi bilgileri profillerinde bulabilir ve kurs fiyatlarını ne kadar belirlediklerine bağlı olarak ders rezerve edebilirsiniz.
Preply bloğundan ilginç yazılardan biri: https://preply.com/tr/blog/2017/12/19/a-coffee-please-ingilizcenizi-sadelestirmenin-yollari/

Paylaş

Bir Cevap Yazın