Dershane

0
216
görüntülenme
Dershane
Dershane

21. yüz yılda dershaneciliğe yönelik girişimler gün geçtikçe artmaktadır. İlkokuldan mezuniyet sonrasına kadar sınavların yer aldığı ülkemizde apartman stili dershaneciliğin yerini artık online dershaneler almaya başladı. Ayrıca yakın zamanda dershanelerin kapatılması ve öğrencilerin öğretim pekiştirici sayılan dershaneden uzak kalması bu sektörün gelişmesine zemin oluşturdu.

Her yıl MEB ve ÖSYM tarafından onlarca sınav yapılmakta ve milyonlarca aday ter dökmektedir. Kimi insanlar sosyal alanda sağlıklı bir öğretim hayatı yaşayamaz ve online dershane sitelerine rağbet eder. Sınavların sayısı ve sınava girenlerin sayısı da arttıkça online dershaneler öğrenci ve mezunlar için hızla önem kazanmaktadır. Herkesin çevresinde online dershane avantajından yararlanan birileri mutlaka vardır. Kişilerin sosyal çevresinde bunun deneyimleyen birilerinin olması, online dershaneye daha sıcak bakmayı sağlamıştır.

Online dershaneler, not ve bilgi sistemlerini ister ücretsiz isterse ücretli bir platformda sergileyebilmektedir. Online dershane ile fiziksel olarak sınıf koşulları altında ders işleme belki de tarihe karışacak. Kimi canlı online dershanelerde ekranın sağında/solunda konuşma yeri yer almaktadır. Aynı sınıf ortamında olduğu gibi öğretmene bizzat soru sorma imkanı tanıyan bu eğitim uygulaması da ezber bozan türden. Etkileşim ve iletişimden kopmadan online ders almak artık mümkün.

Kimi online dershaneler canlı yayın yaparken kimisi de bu canlı yayınları ayrıca banttan halka sunmayı önemli görmektedir. Gündüz çalışan veya başka işle meşgul olan kişiler için online dershane mantığı hayat kurtarıcı sayılmaktadır. Herkesin evinde veya erişebileceği yerde internetin olması, bu uygulamaları arttırmaktadır. Uygulamalar demişken her hangi bir sınaya hazırlanıyor iseniz puan hesaplama uygulaması da mevcuttur. Hazırlandığınız sınav ile ilgili tahmini puanlarınızı hesaplayabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın