İstanbul’dan Uzaklaşmak İçin Harika Bir Seçenek: Bursa

0
314
görüntülenme
İstanbul’dan Uzaklaşmak İçin Harika Bir Seçenek: Bursa
İstanbul’dan Uzaklaşmak İçin Harika Bir Seçenek: Bursa

İstanbul, gerek çok kalabalık olması gerekse yoğun trafiği ile kentliyi kimi zaman bunaltıyor. Hafta sonları İstanbullular için kentin kaosundan kurtulma şansı sunan harika bir zaman aralığı ve çok sayıda kişi bu kadar kısa sürede uzak bir bölgeye seyahat edemiyor. Zamanını yolda geçirmek istemeyenler, yakın ve bir o kadar da keyifli zaman geçirilebilecek bir yer arayışında kararını Bursa yönünde kullanıyor. Elbette İstanbul Bursa otobüs bileti seçeneklerinin Kamil Koç gibi firmalar tarafından çok sayıda sefer sayısı eşliğinde sunulmasının da bunda payı büyük.

Sabahın erken saatlerinde yola çıkma ve Pazar günü geç saatlerde İstanbul’a dönebilme seçeneği sunan seyahat firmaları İstanbulluların öncelikli tercihi oluyor. Ancak konumuz bundan ziyade, Bursa’nın hafta sonu kaçamağı noktasında popüler olmasının nedenleri üzerine! Ülkenin en kalabalık 4. Şehri olmasına karşın gayet rahat ulaşımın sağlanabildiği ve gayet keyifli bir şekilde gezilebildiği bir bölge olması her şeyden önce bu kenti popüler kılan unsurlar arasında yer alıyor.

Stresten Arınmak İçin Mudanya!

Mudanya küçük ve sakin bir tatil beldesi arayanların imdadına yetişiyor. Sakin denizi, kendine has dekorasyonuyla beğeni toplayan şirin kafeleri bu beldeyi İstanbul’un karmaşasından kurtulmak isteyenler için çok daha çekici kılabiliyor. Ancak kent merkezinde de görülebilecek çok yer var. Mudanya’ya leziz bir akşam yemeği yemek için de gidebilirsiniz. Görebileceğiniz tarihi camiler Bursa dendiğinde ilk akla gelen seçenek oluyor. Ulucami heybeti ve ilginç mimarisi ile görenlerin etkisinden uzun süre çıkamadığı bir camidir.

Aynı zamanda Türk İslam Eserleri Müzesi de sizi etkileyecek yerlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Bilmeyenler için aktaralım, Bursa hanları ve hamamları ile de ünlü olan bir kenttir. Biraz alışveriş yapmak ve biraz da tarihi bir dokuyu daha derinlerde hissetmek istiyorsanız tarihi hanları gezmeniz yeterli olur. Otantik stile uygun çok sayıda ürün bulabileceğiniz bu hanlar turistlerin gözdesi!

Bu İki Beldeyi Mutlaka Görün!

Mutlaka Trilye bölgesine de gezi yapmalısınız. Çünkü Bursa’nın en güzel Rum köylerinden biri olan Trilye sokakları, evleri ve samimi insanlarıyla sizi etkilemeyi başaracak. Özellikle gezdiğiniz yerlerde fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız kesinlikle Trilye belirlediğiniz rota kapsamına alınmalıdır. İznik ilçesi ise adeta bir açık hava müzesi! Arkeolojik alanları gezebilir, çini işçiliğinin en güzel eserlerini görebilirsiniz.

Elbette yapabilecekleriniz ve hafta sonunuza keyif katmasını sağlayabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil. Bu noktada size önerimiz Kamil Koç blog içeriğine göz atmanız olacak. Çünkü Bursa’da zamanınızı en kaliteli ve en verimli şekilde geçirmeniz için yapabilecekleriniz bu içerikte çok net belirlenmiş durumda. Mini bir Bursa rehberi olarak da düşünebilir ve sadece bu içerikte yazan yerleri güzergahınıza ekleyerek unutmayacağınız bir hafta sonu tatili yaşayabilirsiniz. Hayatın tadını daha fazla çıkarmak ve kentin stresinden arınmak için hemen tıklayın ve biletinizi şimdiden alın!

Paylaş

Bir Cevap Yazın