Green Card Kaç Kişiye Çıkıyor?

0
147
görüntülenme
green-card-kac-kisiye-cikiyor
green-card-kac-kisiye-cikiyor

ABD Göç Yasası dahilinde sürdürülen ve kazanan başvuru sahiplerine Çeşitlilik Göçmen Vizesi aracılığı ile süresiz oturum izni tanıyan Green Card uygulamaları için her sene binlerce kişi Green Card Başvurusu yapmaktadır. Ancak kontenjanlar, ülkenin barındırabileceği göçmen sayısına bağlı olarak her sene değişiklik göstermektedir. Bu nedenle başvurular arasında yalnızca kontenjana uygun olacak kadar kişiye Green Card verilmektedir.

Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri Federal Hükümeti, her sene yaklaşık olarak 50 bin ila 55 bin kadar göçmenin kabul edilmesine karar vermektedir. Ancak pandemi ve benzeri olağanüstü haller karşısında bu sayılarda değişiklik görülmesi ya da göçmen kabullerinin durdurulması gibi durumlarla karşı karşıya kalınması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle başvuru öncesinde yapılan güncel kontenjan açıklamasının takip edilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Green Card Kazanma Şansı Ortalama Yüzde Kaçtır?

Green Card kazanma şansı, birçok farklı faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda çekilişler tamamen bilgisayar ortamı üzerinden gerçekleştirildiği için bu aşamada herhangi bir avantaj sağlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle Green Card çıkma ihtimali dahilinde net bir oran verilmesi mümkün değildir.

Yapılan araştırmalar, tüm dünya çapından yapılan her 20 başvurunun 1’inin olumlu sonuçlandığı ortaya çıkarmaktadır. Bu bağlamda Green Card çıkma ihtimalinin %5 olduğunu söylemek mümkündür. Ancak bu durum, dönem içerisinde yapılan başvuru sayısının çokluğu ve ülke bazında kabul edilmesine karar verilen göçmen kontenjanı gibi kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Green Card Kazanma Şansı Nasıl Artar?

Green Card kazanmak için en önemli kriterlerin başında, kişilerin ne kadar şanslı oldukları yer almaktadır. Çünkü kura işlemleri için tüm başvuru numaraları ortak bir platform üzerinde toplanmakta ve ABD Federal Hükümeti yetkilileri tarafından bilgisayar programlarıyla sonuçlandırılmaktadır. Otomatik şekilde yapılan çekiliş sonuçları ise yalnızca resmi kanallar üzerinden açıklanmaktadır. Bu nedenle kişilerin kura işlemleri sırasında herhangi bir avantaj elde etmeleri mümkün olmamaktadır.

  Erkek Spor Şortları: Antremanların Vazgeçilmez Parçası

Green Cardişlemleri, yalnızca kura süreçlerinden ibaret değildir. Aynı zamanda kurada kazanmış olmak, kişilerin doğrudan Amerika’ya yerleşmelerine imkan tanımamaktadır. Yalnızca göçmenlik vizesi alabilmek için başvuru yapılması hakkı sunmaktadır. Bu nedenle Green Card sahibi olmak isteyen kişilerin şanslarını artırmak adına atabilecekleri tek önemli adım, doğru bir başvuru sürecinin yönetilmesi olacaktır.

Başvuru süreçlerini doğru şekilde yönetmek isteyen kişiler, mutlaka Green Card destek ve danışmanlık hizmetleri sunan profesyonel firmalardan yardım almalıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken temel nokta ise tercih edilen firmanın güvenilirliği ve profesyonelliği olmalıdır. 12 senedir sektörünün öncüsü olan Dv Program ailesi, her sene on bini aşkın başvurunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen kişilerin ise yalnızca www.dvprogram.com.tradresini ziyaret etmeleri yeterli olmaktadır.

Eksiksiz Green Card Başvurusu İçin Danışmanlık Merkezi

Green Card başvurularının doğru ve etkili şekilde yapılması, kişilerin göçmen vize alma şanslarını doğrudan olumlu etkileyen faktörlerin başında yer almaktadır. Bu nedenle başvuruya karar verildiği andan, Amerika’ya yerleşme ve çalışma hayatının başlatılması süreçlerine kadar danışmanlık hizmetlerinin alınması büyük bir önem taşımaktadır. Ancak bu noktada doğru firmaların tercih edilmesi en önemli kriterlerin başında gelmektedir.

En iyi Green Card danışmanlık merkezi listeleri arasında her zaman için ilk sıralarda yer alan Dv Program ailesi, sektöründe verdiği kaliteli ve profesyonel hizmetler ile ön plana çıkmayı başarmış firmaların başında gelmektedir. Her sene on binlerce vize başvurusunun olumlu şekilde sonuçlanmasına önemli bir rol oynayan firma, hem İstanbul hem de New York merkezleri şubeleri ile tüm süreçlerde müşterilerine sundukları destekleri sürdürmektedir.

Aynı durum, Green Card başvuru süreçleri için de geçerliliğini korumaktadır.

Dünyadaki engelleri aşma misyonu ile yatırım, göçmenlik ve eğitim dallarında vize danışmanlık hizmetleri sağlayan Dv Program ailesi, her biri alanında uzman kadrosu ile tüm ihtiyaçlara yönelik en uygun çözüm önerilerini sunmaktadır. Bu sayede kişiler, kendileri için en etkili sonuçları doğuracak olan vize türleri için başvuru yapma şansına sahip olmaktadır. Aynı zamanda bu başvuru süreçleri profesyonel vize ve hukuki rehberlik hizmetleri eşliğinde sürdürüldüğü için ilk denemede vize onayı alınma fırsatı da sunmaktadır.

  Ülkelerin Ekonomisinin Gelişmesinde Etkili Olan Faktörler
Paylaş

Bir Cevap Yazın