Görmeniz Gereken 20 Sıra Dışı Otel

0
816
görüntülenme
Giraffe Manor — Nairobi, Kenya
Giraffe Manor — Nairobi, Kenya

1Marqués De Riscal — Elciego, İspanya

Marqués De Riscal — Elciego, İspanya

Futuristik otel ve şaraphane Elciego’da inşa edildi. Üstelik efsane isim Frank Gehry’nin projesi baz alındı. Bina, duruş biçimi sayesinde havada yüzer gibi görününen bir takım prizmatik bloklardan oluşmakta. Bu birleşim, otelin kendisinden, bir çift restaurant’tan ve “şarap terapisi” öneren bir spa merkezinden oluşuyor.

2Sheraton Hot Spring Resort — Huzhou, Çin

Sheraton Hot Spring Resort — Huzhou, Çin

Bu resort otel güzel Lake Taihu’nun kıyısına yerleşmiş yüzük şeklinde bir bina. Bu birleşim, zarafetiyle görenleri büyülüyor ve Çin mimari sanatının büyük sembollerinden biri haline geliyor.

3Kakslauttanen — Saariselka, Finlandiya

Kakslauttanen — Saariselka, Finlandiya

Kakslauttanen tatil beldesi Noel Baba’nın evi Lapland’da yer alıyor ve misafirlerine 20 cam iglodan birinden kalma imkanı sunuyor. İgloların her biri yatağınızdan çıkmadan yıldızları seyretmenizi sağlayan transparan tavana sahip. Bu küçük konutlar kırılgan görünüşlerinin aksine dışarısı buz gibiyken bişe sıcak ve samimi.

4Le Manta Resort — Zanzibar, Tanzanya

Le Manta Resort — Zanzibar, Tanzanya

Le Manta Resort’ta konaklama seçeneklerinden biri de sualtı odası olan yüzen evler. Güverte ziyaretçilere gün boyu güneşlenme şansı verirken  geceleri yıldızları gözlemlemenizi sağlıyor. Ve devasa yatakodası penceresi ise su altı yaşamının büyülü panaromasını sunuyor. Burası dalgıçlar ve sıradışı bir tatil arayanlar için gerçek bir cennet!

5Leaprus eco-hotel — Kabardino-Balkaria, Rusya

Leaprus eco-hotel — Kabardino-Balkaria, Rusya

Dünyanın en yüksek otellerinden biri olan Leaprus,Elbrus dağının eğimine tutunmuş durumda. Odaları uzay gemisi kapsüllerini anımsatıyor. Yatak odaları ise 12-18 arası kişiyi ağırlayabiliyor ve ayrıca ortak bir oda da mevcut. Otelin bir başka özelliği ise kullandığı tüm enerjinin güneş bataryasından geliyor olması. Bu otel, kış tatillerini sevenlerin odak noktası.

6Conrad Maldives — Rangali and Rangalifinolu islands, Maldivler

Conrad Maldives — Rangali and Rangalifinolu islands, Maldivler

Bu otel Ari Atoll ‘un güney bölgesine konumlanmış durumda, etrafı ise yemyeşil tropikal orman, muazzam beyaz kum sahilleri ve mercan resifleri ve zengin sualtı yaşamına sahip berrak sularla çevrili. Conrad Maldivlerin asıl çekiciliği ise, cam tavanıyla misafilerin yanlarından geçen balıkları izlemelerini sağlayan sualtı restaurantı..

7Hanging Gardens — Ubud, Endonezya

Hanging Gardens — Ubud, Endonezya

The Hanging Gardens oteli, yüzebileceğiniz ve manzaranın tadını çıkarabileceğiniz özel teras havuzları olan ayrı Bali villalarından oluşuyor. Bu mekan o kadar sessiz ve huzur verici ki buranın bir otel olduğunu aklınızdan dah geçirmezsiniz, bunu gerçekten kendi gözlerinizle görmeniz gerek.

  İzmir'de İdeal Otel Seçimi Nasıl Yapılır?

8Aqua Blu Resort — Sharm el-Sheikh, Mısır

Aqua Blu Resort — Sharm el-Sheikh, Mısır

Aqua Blu Resort aslında Mısır’daki en önemli su parkının bir parçası.  3 yüzme havuzu, 32 su kaydırağı cafeler ve dükkanlarla dolu gerçek bir gondolla gezebileceğiniz kendi benti var ve coşkulu olayların tamamı açık havada gerçekleşiyor. Aqua Blu Resort, bir su parkının bir parçası olan bir otel olma konusunda eşsiz. Bazen turistlerin neden burayı tercih ettiğini sorgulayabilirsiniz. Ama ne diyebiliriz ki? Herkesin bir sebebi vardır.

9Katikies Hotel-Oia — Santorini island, Yunanistan

Katikies Hotel-Oia — Santorini island, Yunanistan

Katikies küçük ve çekici bir otel Ege Denizi’ndeki Santorini Adası’nın Kaldera uçurumuna yerlşemiş bir otel. Ziyaretçiler teras villalarından ve özel yüzme havuzlarından gördükleri mükemmel manzara karşısında şaşırma gibi eşsiz bir fırsata sahip! Bu yerde kendinizi deniz Tanrısı Poseidon gibi hissedebilirsiniz.

10Ecocamp Patagonia — Torres del Paine, Şili

Ecocamp Patagonia — Torres del Paine, Şili

Bu otel lüksün ve doğa içinde uyumla çalışmanın büyüleyici kombinasyonuna sahip. Her oda içinde medeniyete dair tüm konforun bulunduğu yarım küre şeklinde bir çadıra sahipken otelin kendisi de çevre dostu materyallerden inşa edildi.  Ayrıca otelde yenilenebilir enerji kaynakları kullanılıyor.

11Quinta Actual — Zacatecas, Meksika

Quinta Actual — Zacatecas, Meksika

Quinta Actual, 19. yüzyıldan bir boğa güreşi alanı tarafından çevrilen restore edilmiş bir bina arazisine inşa edildi. Apartmanlar, daha önce cesur boğa güreşçilerinin şiddetli boğalarla ölümüne gürşetiği San Pedro plaza’nın ağaç ve taş takları altında ikamet ediyor.  Bu mekan Meksika tarihi ve kültürünün bağlantı noktası.

12Montana Magica Lodge — Neltume, Şili

Montana Magica Lodge — Neltume, Şili

Bu peri masalını andıran konik yapı, eğer pencere camları olmasaydı kolayca ormanın bir bölümüyle karıştırılabilirdi. Bu otelin bir başka özelliği de bildiğimiz kadarıyla bir girşinin olmaması. Onun yerine misafirler asma köprüyü geçiyorlar. En egzotik yanı ise banyo küvetlerinin tamamen ağaç tomruklarından yapılmış olması.

13Giraffe Manor — Nairobi, Kenya

Giraffe Manor — Nairobi, Kenya

Bu Nairobi banliyösü eğer altı odalı inanılmaz Giraffe Manor (Zürafa Malikanesi) olmasaydı bu kadar ilgi çekici olmazdı. Giraffe Manor, 19. yüzyılda yerel zürafa safari parkının tam ortasına inşa edildi. Zarif savannah sakinlerinin yakınlığı ise konaklamanızı unutulmaz hale getiriyor. Zürafalar kahvaltı esnasında misafirleri ziyaret edebiliyor ya da misafirler her odada bulunana çantalardaki yiyeceklerle zürafaları besleyebiliyor.

  İstanbul’un Keşfedilmemiş Cenneti: Atatürk Arboretumu

14Villa Escudero — Quezon, Filipinler

Villa Escudero — Quezon, Filipinler

Villa Escudero ziyaretçilerine kapılarını 1981 yılında açtı ve o günden beri dünyanın en ünlüsü haline geldi. Burada dünyanın en iyi tanınan özel müzesinin tarihi ve kültürel eserlerinin geniş bir koleksiyonunu bulacaksınız. Ayrıca insan yapımı şelaleler sizi büyüleyecek, yanına oturarak filipin yemeği ve içkilerinin tadını çıkarabilirsiniz.

15Mirrorcube Tree House Hotel — Harads, İsveç

Mirrorcube Tree House Hotel — Harads, İsveç

Bu ayna küpler ağaçları, ormanın açık alanlarını ve gök yüzünü yansıtıyor. Bir diğer deyişle etrafındaki her şeyi yansıtıyor ve ilk bakışta farkedilmiyor. Öbür yandan otelin iç mimarisi birch-tree kontraplağından yapıldı. İçerisinde, büyük bir yatak bulunduran bir yatak odası, bir oturma odası, bir banyo ve hatta çatı terası bulunuyor.  Ağaç ev ise dğayla birlikte olmak isteyenlerin kesinlikle dikkat çekiyor

16Capsule Inn Akihabara — Tokyo, Japonya

Capsule Inn Akihabara — Tokyo, Japonya

Capsule Inn Akihabara özel bir kutuda dinlenebileceğiniz bir yer. Uyuma kapsülleri biri diğernin üstünde olmak üzere iki sıra halinde. Her kapsül bir yatak, asılı bir TV seti ve de bir radyoya sahip. Kutular daha çok trenlerdeki yataklı vagonlara benziyor. Otelin iç mimarisi ise tipik Japon kültürünün minimal yaklaşımına sahip.

17Rogner Bad Blumau — Bad Blumau, Avusturya

Rogner Bad Blumau — Bad Blumau, Avusturya

Bu ünlü tatil beldesi Avsuturyalı bir mimar ve sanatçı olan Friedensreich Hundertwasser tasarımına dayanarak yapılmış. Burada düz çizgiler, düz duvarlar ya da tanıdık dikdörtgen şekiller yok. Her bina kendi eşsiz yapısına ve görünüşüne sahip. Ziyaretçiler kendini kesinlikle Harikalar Diyarı’nda hissediyorlar. Tavşanı aramaya başlasınız iyi olur.

18Prahran Hotel — Melbourne, Avustralya

Prahran Hotel — Melbourne, Avustralya

Melbourne’daki bu eski otelin inşası sanayi devriminde sona erdi. Prahran Hotel orjinal tasarımı restore etti.

19Sant’Angelo Luxury Resort — Matera, Italya

Sant’Angelo Luxury Resort — Matera, Italya

İtalyan şehri Matera ziyaretçilerine mağara adamı olma ayrıcalığı sunuyor. Tarihi alan UnescoWorld Heritage Site’daki bir tepede yer alıyor. Sant’Angelo Luxury Resort ise odak noktası olan mağara tasarımını aldı. yine de misafirler, binlerce yıl önce yaşamış olanların tüm her şeyine sahip.

20Hang Nga Guesthouse & Art Gallery — Dalat, Vietnam

Hang Nga Guesthouse & Art Gallery

Bu oteli ziyaret ettiğinizde,  ’’Robinson Crusoe’nun dünyasında yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz. 5 öykünün resimleriyle süslenmiş kuleler dev çocuklara benziyor.

Paylaş

Bir Cevap Yazın