Fransa’nın Masal Kenti: Annecy

0
533
görüntülenme
Fransa’nın Masal Kenti: Annecy
Fransa’nın Masal Kenti: Annecy

Yolunuz Fransa‘nın Lyon kentine ya da İsviçre‘nin Cenevre şehrine düşerse, görülecek yerlerin en başında Annecy geliyor.

Annecy‘e ulaşım için araba kiralayabilirsiniz; ayrıca tren ya da otobüs yolcuğunu tercih edebilirsiniz. Annecy kenti içerisinde zaten herhangi bir araca ihtiyaç duymayacaksınız. Bol bol yürüyerek kentin tadını çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında daha yoğun olan masal kenti, romantik tatiller için vazgeçilmez yerlerden biri.

Annecy Gölü

Annecy Gölü

Annecy Gölü, Avrupa‘nın en temiz gölü olarak biliniyor. Göl’de mevsim ve sıcaklığa göre çeşitli spor aktivitelerden yararlanmanız mümkün. İster deniz bisikletine binin, isterseniz “kano yapın”. Göl kenarında yürüyüş de alternatifler arasında.

Aşıklar Köprüsü

Aşıklar Köprüsü
Aşıklar Köprüsü

Vasse Kanalı‘nın üstünde bulunan bu köprüde, şehrin en güzel manzaralarından birine şahitlik edebilirsiniz. İsterseniz küçük sandallarla kanalı boydan boya turlamanız da mümkün. Aşıklar Köprüsü‘nün altından geçerken dilek dilemeyi unutmayın.

İsviçre ve Fransa‘nın ortak kültürü olan Annecy‘de denemeniz gereken özel lezzet ise: Raclette. Erimiş Raclette peynirinin yanına sunulan farklı yiyecek kombinasyonları yapabilirsiniz. Tabii ki peynir föndüyü de unutmamak lazım.

  Dünya Mutfakları
Paylaş

Bir Cevap Yazın