Fiziksel Mağazalarla Sınırlı Kalmayın E-Ticarete Atılın!

0
302
görüntülenme
Fiziksel Mağazalarla Sınırlı Kalmayın E-Ticarete Atılın!
Fiziksel Mağazalarla Sınırlı Kalmayın E-Ticarete Atılın!

Teknolojinin gelişmesi ve kullanıcılara kolaylıkla ulaşması ile birlikte artık pek çok alanda teknolojinin yarattığı değişikliklerin gözlenmesi söz konusu oldu. Bu noktada teknolojinin yarattığı değişikliklerden biri de mağazacılık ve ticaret alanlarında yaşandı. Eskiden olduğu gibi fiziksel mağazalarla sınırlı kalmak yerine artık işletmeler ve mağazalar bu alanlara bir de internet siteleri üzerinde yer alan online mağazalarını ekliyorlar. Hatta kimi zaman ürünlerini satmak için işletmelerin ya da kişilerin ürünlerini internet siteleri üzerinden satmak için bir platform oluşturuyorlar. Böylesine yaygın bir şekilde kullanılan bu alana henüz girmemiş olan kişilerin en büyük çekincesi e-ticaret yazılımı ile güvenli bir sitenin kurulup kurulamayacağı olmaktadır. Eğer siz de bu çekinceleri yaşayan kişilerdenseniz Kobisi e-ticaret sitesini inceleyerek çekincelerinizden vazgeçebilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri Ödemleri de Kolaylaştırır!

E-ticaret sitelerinin mağazalar tarafından tercih edilmesinde hızlı, güvenilir, planlı, kolay olması sebeplerinin yanı sıra aynı zamanda ödeme yöntemleri bakımından da sorunsuz olmasının büyük payı bulunmaktadır. Öncelikle e-ticaret sitesi üzerinden en sık kullanılan ödeme yöntemlerinden kredi kartı ile ödemeye ağırlık verilerek sistemler oluşturulur. Böylelikle siteden alışveriş yapacak olan kişiler de kolaylıkla alışverişlerini yapacakları için siteye daha fazla ilgi gösterirler. E-ticaret sitelerinin en büyük avantajlarından biri de taksitli alışveriş yapılan dönemlerde yükselen komisyon değerleri ile alışverişleri yapmaktan öte sabit bir komisyonla alışverişlerin yapılmasını sağlamaktır.

Online Mağazacılık Müşteri Kitlesini Artırır!

E-ticaret siteleri üzerinden müşterilerine ulaşmak isteyen kişilerin en büyük motivasyonlarından biri daha büyük müşteri kitlelerine ulaşmak ve onların isteklerine yanıt verebilmek olmaktadır. Sadece kendi siteleri üzerinden değil aynı zamanda farklı ortak satış platformları üzerinden de online mağazaya sahip olan işletmelerin satışlarını yapması mümkün olmaktadır. Müşterilerin özellikle arama motorları üzerinden yaptıkları aramalarla siteye ulaştığı dikkate alınırsa daha önceden temasa geçilmemiş olan kişilerle sitenin tanıştırılması da sağlanabilmektedir. E-ticaret sitelerinin kurulmasına yönelik hizmet veren pek çok firma kendi e-ticaret paketi içerisinde bulundurmasa da reklam ve pazarlama çalışmaları ile birlikte online mağazaların fiziksel mağazalarda yaşanan değişikliklerden daha büyük bir etki alması da söz konusu olmaktadır. Kobisi e-ticaret platformu müşterilerine isteğe bağlı olarak E-ticaret SEO, E-ticaret SEM ve E-ticaret Sosyal Medya hizmetleri de sunar. Bu hizmetlerle firmalar tanınırlığını arttırarak satışlarının daha fazla olmasını sağlayacaktır.

  Çiftlere Alınabilecek Hediye Önerileri!
Paylaş

Bir Cevap Yazın