Feride Çetin Kimdir?

0
1047
görüntülenme
Feride Çetin Kimdir?
Feride Çetin Kimdir?

Oyuncu Feride Çetin, güzelliği kadar mesleki başarısı ile de dikkat çeken bir kişidir. Feride Çetin 5 Kasım 1980 tarihinde dünyaya geldi. İstanbul ilinde dünyaya gelen Feride Çetin’in ailesinin Bulgaristan göçmeni olduğu bilinmektedir. Birçok dizi ve sinema filminde rol alan oyuncu, bu mesleği küçük yaşlarda yapmaya karar veren bir kişidir. Üniversite tercihini de bu yönde kullanan Feride Çetin, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema bölümü mezunudur.

Lisan eğitiminden sonra yüksek lisans yapmasının da gerekli olduğunu düşünen oyuncu Marmara Üniversitesi bünyesinde Sinema ve Televizyon üzerinde yüksek lisansını yaptı. Ayrıca kendisinin bu üniversitede doktora eğitimini de tamamladığı biliniyor.

Mezuniyetinin ardından daha çok kamera arkasında yer almayı tercih eden Feride Çetin, Genç Kız adlı sinem filminde başrol oyuncusu olduktan sonra herkesin sevdiği bir isim haline geldi. Kendisine geliştirmek için uzun yıllar boyunca tiyatro oyunlarında da rol alan Feride Çetin, şimdilerin aranan isimleri arasında yer almaktadır.

Oyunculuk alanındaki başarısı tartışılmayacak kadar iyi olan oyuncu ayrıca gazetecilik ve çevirmenlik alanlarında da faal olan bir kişidir. Yönetmenlik yönü de iyi olan oyuncunun yaklaşık olarak 15 tane kısa filmi bulunmaktadır. Yabancı dile olan yatkınlığı sayesinde İngilizce, Almanca ve İspanyolca öğrenen oyuncu bu dilleri akıcı bir şekilde konuşmaktadır. Yabancı dile yatkın olmasından dolayı yabancı projelerde de yer alması bekleniyor.

Taş Mektep, Lal, Aziz Ayşe, Güzel Günler Göreceğiz, Ulak, Gomeda, İki Genç Kız, Anneler ile kızları, Aşk ve Ceza, Yalancısın Sen, Son Ağa, Hatırla Sevgili ve Rüya Gibi adlı projelerde rol alan oyuncunun yeni bir proje için çalışmalarına devam ettiği biliniyor.

  Hermann Emil Fischer Kimdir?
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın