Ertan Saban Kimdir?

0
637
görüntülenme
Ertan Saban Kimdir?
Ertan Saban Kimdir?

Ertan Saban rol aldığı projelerdeki başarılarından tanıdığımız, en beğenilen erkek oyunculardan birisidir. Ertan Saban 4 Aralık 1977 tarihinde Makedonya’da dünyaya geldi. Oyunculuk alanındaki başarısını küçük yaşlardan fark ettiğinden dolayı kendisini bu alanda geliştirmeye karar veren Ertan Saban Makedonya Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne giderek buradan başarılı bir şekilde mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından kendisini tiyatro alanında geliştirmek adına uzun yıllar boyunca Makedonya Türk Tiyatrosunda çeşitli oyunlarda sahne aldı ve izleyicilerin beğenisini kazandı. Kendisi tiyatrolarda uzun yıllar boyunca çalıştığından dolayı oyunculuk konusunda hatırı sayılır bir başarıya ulaşmıştır.

Ani bir karar alarak Türkiye’ye yerleşen Ertan Saban burada oyunculuk yapmaya başladı. Çok sayıda projede rol alma imkanı bulan Ertan Saban özellikle Elveda Rumeli dizisinde rol aldıktan sonra dikkatleri üzerine çekerek herkesin tanıdığı bir isim haline geldi.

Sultan Makamı, Savcının Karısı, Sağır Oda, Elveda Rumeli, Kılıç Günü, Karakol, Kontakt, Gölgesizler, Başka Semtin Çocukları ve Hayde Bre adlı projelerde rol almış olan oyuncunun çok sayıda hayranı bulunmaktadır. Severek takip ettiğimiz oyuncuya meslek hayatında başarılar dileriz. Kendisinin yakın zaman içerisinde yeni bir dizi projesi ile izleyici karşısına çıkacağı konuşulmaktadır. Projenin detayları belli olduğunda sizleri bu konuda da aydınlatacağız.

  Ludwig van Beethoven Kimdir? Hayatı ve Kariyeri Hakkında Bilgi
Paylaş

Bir Cevap Yazın