Ekonomik Market Alışverişi Nasıl Yapılır?

0
1688
görüntülenme
Ekonomik Market Alışverişi Nasıl Yapılır?
Ekonomik Market Alışverişi Nasıl Yapılır?

Faturalar dışında aylık bütçemizin büyük bir kısmını market alışverişine harcıyoruz. İki kişilik bir ailenin bile aylık market masrafı 500 tl gibi bir rakama ulaşabiliyor. Özellikle birikim yapmak isteyenler için oldukça önemli bir gider ancak hayat şartları gereği bu bütçeyi kısmak neredeyse mümkün değil o yüzden bu rakamı daha alt seviyelere çekmek için indirimleri fırsatları takip etmek ve avantajlı ürünler ile market alışverişinizi tamamlamak sizin için çözüm olabilir.

Tabi ki market alışverişinizi daha ekonomik hale getirmek için sağlıksız daha uygun fiyatı ürünleri tercih etmenizi sizlere önermeyeceğiz. Daha akıllı fikirler sunarak sizlerin aylık belirli miktarlarda tasarrufunuzu kolaylaştıracak ve ekstra birikim yapmanızı sağlamaya çalışacaz.

Ortalama bir market giderini belirttik normal şartlarda belirttiğimiz gibi aylık 500 tl gibi bir rakam cebimizden çıkıyor. Bu rakamın yarısı toplu alışveriş olarak diğer yarısı ise parça parça çıkıyor. Bu konuda önlem almanıza gerek yok, yine aynı yöntemle market alışverişinize devam edebilirsiniz.

İndirimler bizler için oldukça önemli marketçilik sektöründe rekabetin yüksek olmasından dolayı ibre şuan için tüketicinin yanında yer alıyor. Ancak tüketici bu durumu fırsata dönüştürebilmesi için özellikle hafta sonu indirimlerini takip etmeliler, neden hafta sonu derseniz marketler hafta sonları daha yoğun oldukları için hafta sonu indirimlerini tercih ediyorlar bu yüzden fiyatlar hafta sonu daha uygun olmaktadır. Bunun yanı sıra ise Şok, A-101 ve Bim gibi zincir marketlerde hafta içi fırsatlarıyla rekabetin iyice kızıştırıyor. Ekstra durumlarda parça parça avantajlı fiyatlar ile market alışverişlerinizi hafta içi yapabilirsiniz. Örneğin tuvalet kağıdı, bebek bezi, şampuan ya da diş macunu gibi stoklama yapmanızda sorun oluşturmayacak temizlik ve kişisel bakım ürünlerini mevcut ay içerisinde ihtiyacınız olmasa bile satın alabilirsiniz bu şekilde bir sonraki ayın alışverişini belirli kısımlarda karşılamış olur ve belirli oranda tasarruf etmiş olabilirsiniz.

  AVM Yılbaşı Süslemeleri

Çeşitli promosyonları kaçırmamaya özen gösterin örneği sirkülasyonu fazla olmayan yani çok fazla satılmayan ürünler için genellikle 1 alana 1 bedava gibi kampanyalar ya da belirli tutarın üzerinde ki alışverişlerde önemli ölçüde indirimler olmaktadır. Bu tarz fırsatları yakalamak yine size market alışverişlerinizde önemli bir tasarruf sağlayacaktır.

Farklı olarak market için kart kampanyalarını ve banka kartlarına özel fırsatları takip edebilirsiniz.

Son olarak sadece bir market üzerinden alışveriş yapmak zorunda değilsiniz, güvenilir bulduğunuz tüm marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle yerel marketlerde bilindik markalarda çok özel indirimler sunulmaktadır.

Paylaş

Bir Cevap Yazın