Dünyadaki En Güzel Üniversiteler

0
844
görüntülenme
Dünyadaki En Güzel Üniversiteler
Dünyadaki En Güzel Üniversiteler

Dünyanın en güzel üniversitelerden bazılarını sizler için bir araya getirdik. Bu üniversiteler eşsiz güzellikte mimariye ve manzaraya sahiptir. İşte dünyanın en güzel 10 üniversitesi.

10Chicago Üniversitesi

Chicago Üniversitesi

Chicago Üniversitesi, eşsiz mimarisi ile ünlüdür. Şehir merkezinde 217 hektarlık bir arazi üzerinde yer alan kampüste, antik bina ve yapılar bulunmaktadır. Kampüs ağırlıklı olarak gotik bir tasarıma sahiptir. Doğa severler için üniversite ayrıca bir botanik bahçesi de barındırmaktadır.

9Toronto Üniversitesi

Toronto Üniversitesi

1827’de kurulan Toronto Üniversitesi St. George kampüsü, gotik stillerde tasarlanan konferans salonlarına sahiptir.

8Paris-Sorbonne Üniversitesi

Paris-Sorbonne Üniversitesi

İkonik bir üniversite olan Paris-Sorbonne Üniversitesi’nin tarihi, 17. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Kampüsün önemli noktalarından biri Paris’in Latin Mahallesinde bulunan tarihi Sorbonne binasınıdır.

7Princeton Üniversitesi

Princeton Üniversitesi

Princeton Üniversitesi kampüsü gotik tarzı ile dünyanın üçüncü büyük kolej şapelidir. Princeton kampüsündeki en eski bina 1754 yılında inşa edilen Nassau Hall‘dur.

6Glasgow Üniversitesi

Glasgow Üniversitesi

İskoçya’nın en büyük şehrinde yer alan Glasgow Üniversitesi, öğrencilere şehrin en güzel manzarasını sunmaktadır.

5Oxford Üniversitesi

Oxford Üniversitesi

2016 yılında en güzel üniversite seçilen Oxford, gotik kuleleri ve çekici yeşil bahçeleri ile büyüleyici bir görünüme sahiptir. Harry Potter film serisi burada çekilmiştir.

4Dublin Üniversitesi

Dublin Üniversitesi

Dublin Üniversitesi, Oxford ve Cambridge üniversitelerinden modellenerek kurulan İrlanda’nın en eski üniversitesidir. Kampüs, 18. ve 19. yüzyıl mimarisinin, ülkedeki öğrenme ve eğitimin köklü kültürünü gösteren anıtların özetidir.

3Michigan Üniversitesi

Michigan Üniversitesi

Michigan Üniversitesi, dört güzel kampüsün üzerine kurulu büyük bir okuldur. Kampüste okulun simgelerinden biri olan Burton Anıt Kulesi ve en eski sınıf olan Tappan Salonu bulunmaktadır.

2Dartmouth Koleji

Dartmouth Koleji

1769 yılında kurulan Dartmouth Koleji ilk günkü cazibesinin çoğunu korumaktadır. Doğa severler, doğal güzelliği ve nefes kesici manzarasıyla bilinen Connecticut Nehri kıyısını keşfedebilirler.

1Brown Üniversitesi

Brown Üniversitesi

Brown Üniversitesi’nin girişinde, yeni öğrencileri ağırlamak üzere bir toplantı kapısı bulunmaktadır. Kampüs, tarihi kütüphanelerin yanı sıra, Venedik Gotik tarzında inşa edilmiş sekizgen biçiminde bir bina olan benzersiz Robinson Salonu‘na ev sahipliği yapmaktadır.

  Türbülans: Fiziğin Çözülemeyen Büyük Gizemlerinden Biri

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın