Video Eğitimlerin Öğrenci İçin Avantajları Nedir?

0
272
görüntülenme
Video Eğitimlerin Öğrenci İçin Avantajları Nedir?
Video Eğitimlerin Öğrenci İçin Avantajları Nedir?

Tonguç Akademi’de yer alan tüm konu anlatımları müfredata uygun olarak hazırlanmaktadır. Video eğitimler mekana ve zamana bağlı olmaksızın kişiye öğrenim imkanı verir. Örgün eğitimde öğrenci sınıf ortamında konuyu bir kez dinleme şansı yakalarken, video eğitimle öğrencinin konuyu istediği kadar tekrar etme şansı bulunmaktadır. Uzaktan eğitimin yani videolu eğitimlerin en büyük avantajlarından biri de maliyetlerinin az olmasıdır. Ayrıca öğrenci dersi dinlerken istediği zaman ara verip istediği zaman dersi başlatabilir.

Türkçe dersini video derslerle öğrenirken ders içeriklerinde dinleme metinleri oluşturularak ve bu metnin içinden sorular yöneltilerek öğrenciye etkin dinleme alışkanlığı kazandırılmaya çalışılır. Bu şekilde bir alışkanlık oluştuğunda öğrenci zamanla dersi derste öğrenmeye başlayacaktır. Konular ne kadar karışık olursa olsun, adım adıma en kolaydan en zora doğru olan örneklerle anlatılarak konu pekiştirilir.

Metin Türleri Konu Anlatımı

7. sınıf Türkçe konuları arasında metin türleri öğrencinin algılamasının göreceli olarak zor olduğu konulardan biridir. Tonguç Akademi metin türleri konu anlatımı öğrencinin roman, hikaye, masal, fıkra, makale, deneme, eleştiri yazı türlerini kolaylıkla ayırt etmesi için örneklerle aktarılır. Metin türleri arasında ayırt edici özellikler belirtilir. Konunun pekişmesi için, metin türleri test örnekleriyle öğrenciye verilir.

Metin türleri 7. Sınıf konu anlatımı, testleri, çözümlü soruları ile öğrencinin öğrendiklerini pekiştirmesi ve unutmaması adına dikkat etmesi gereken belli başlı kurallar ve özet bilgiler videolarda verilmektedir. Yanlış cevap verilen soru tipleri derslerin program algoritması tarafından algılanarak aynı soru tipleri farklı metinlerle öğrenciye yöneltilerek öğrencinin konuyu daha iyi anlaması sağlanmaktadır.

7. sınıf türkçe konu anlatımı ile dersin herhangi bir konusunun; daha net anlaşılması, üzerinde yorum yapma yeteneğinin kazandırılması, fikir üretilebilmesi, eleştirel düşünme yetkinliğinin kazandırılması için Tonguç Akademi video derslerinde altyapı desteklemesi yapılmaktadır. Ders ünitelerinde, metin türleri ile yer alan soru tiplerinde derste edinilmiş bilgileri kullanmaya yarayan sorular yer almaktadır.

Derslerde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dersin belirli bir disiplinde izlenmesi ve konunun kolaylıkla anlaşılması, eksik yönlerin kavranması açısından çok rahat olacaktır. İlk olarak ilgili konuya ait ön testler çözülmeli, konu anlatımı dinlenmeli ve sonrasında son testler online olarak çözülmeli, yanlış yapılan sorular ile ilgili konu ayrıntısı tekrar gözden geçirilmelidir. Testlerdeki çeldirici seçeneklere dikkat edilmeli, yanılgılara düşülen noktaların tekrar etmemesi için metin türleri arasındaki farklılıkların anlaşıldığından emin olunmalıdır. Türkçe dersi birçok örnek soru çözülerek ve çözümlü sorularda verilen anahtarlara dikkat edilerek öğrenilebilecek bir derstir. Dersin anlaşılamadığı durumda ise ilgili konu için 7. sınıf türkçe konu anlatımı videosunu tekrar izleyebilirsiniz.

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın