Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmak Pegasus ile Kolay

0
510
görüntülenme
Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmak Pegasus ile Kolay
Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmak Pegasus ile Kolay

En uygun uçak bileti bulabilmek ve kalan diğer harcamaları daha rahat bir şekilde çeşitli aktiviteler gerçekleştirmek için kullanmayı kim istemez ki!

Bunun için gezgin olmaya ya da bir dahi olmaya gerek yok aslında. Bazı önemli noktalara uyulması gerekiyor. Bu noktalara dikkat edildiği taktirde ve sürekli tetikte olunarak en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanılabiliyor.

  • Uçuş yapılacak olan en uygun fiyatlı lokasyonu bulmak
  • Uçuş yapılacak olan en uygun fiyatlı günü bulmak
  • Pegasus bültenlerine kayıt olmak
  • Uçak biletini seyahatten en az 6 hafta öncesinde almak
  • Seyahat tarihlerinde esnek davranmak
  • Pegasus BolBol’a üye olmak
  • Mil biriktiren kredi kartları tercih etmek
  • Aktarmalı uçmak.
  • Kapsamlı bir gezi için başkentten değil başka bir şehirden başlamak.

Pegasus BolBol Nedir?

Pegasus tarafından işletilen, üyelerine, Pegasus ve iş ortakları tarafından sunulan hizmetler karşılığında BolPuan kazanmasını, kazanılan bu bol puanları Pegasus’ un tarifeli uçuşları için ve ek hizmetlerin satın alınması esnasında kullanılabilmesi için Pegasus’ un üyelerine avantaj ve fırsatlar sunduğu bir programdır.

18 yaşını doldurmuş gerçek kişiler başvuru yapabiliyor. Üyeliğin ön koşulu; aktivasyonun onaylanması için belirtilen koşulların kabul edilmesidir. Pegasus internet sitesinden ya da mobil uygulaması üzerinden üyelik kaydı da oluşturulabiliyor.

Bilet alım işlemlerinde BolPuan ile ödenen ücret üzerinden, tekrar BolPuan kazanımı gerçekleşmiyor. Pegasus’ a ait olan uçuş numarası ile başka hava yolu ile gerçekleşen uçuşlardan BolPuan kazanılamıyor. Kazanılacak olan BolPuan kullanım süreleri değişiklik gösterebiliyor.

Pegasus Uçağa Biniş Kuralları

Check-in (uçuşa kayıt)

Check-in işlemleri, uçağa biniş için yapılması gereken önemli işlemlerin başında geliyor. Bu işlem yapılmadan uçağa kabul gerçekleştirilemiyor. Check-in işlemleri https://www.flypgs.com/ internet sitesinden, mobil uygulaması üzerinden ve hizmet verilen hava alanlarından gerçekleştirilebiliyor. Belirtilen süreler içerisinde check-in işlemini gerçekleştirmemiş olan yolcular o uçak için olan haklarını kaybediyor.

Uçuş güvenliği ve emniyeti için 18 yaşını doldurmamış, bebekle seyahat eden ya da acil durumlarda gereklilikleri yerine getiremeyecek olan yolcuların acil çıkış noktalarındaki koltuklara oturmalarına izin verilmiyor. İnternet üzerinden yapılan check-in işlemlerinde yolcu, bilgilerini eksiksiz bir şekilde girmesi gerekiyor.

Pegasus iç hat uçuşlarında fotoğraflı ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını içeren resmi bir kimlik belgesinin aslı ile check-in işlemleri yapılabiliyor. 15 yaş üzeri yolcular için kimliklerinde mutlaka resim olması gerekiyor. Dış hat uçuşlarında check-in işlemlerinin tamamlanabilmesi için ise pasaport ya da pasaport yerine geçen belgelerin aslı ile işlem gerçekleştirilebiliyor.

Boarding (uçuşa kabul)

Boarding; check-in işlemleri tamamlanmış olan yolcuların, uçağa alınmadan önce son kontrollerinin yapılmasını ve uçağa alınmasını kapsıyor. Uçağa biniş işlemleri, o uçak için belirlenmiş olan kapıda gerçekleştiriliyor. Ancak her havaalanında yaşanabilecek olan havayolu firması ile alakalı olmayan nedenlerden dolayı uçuşa kabul kapısında değişiklikler oluşabiliyor. Uçuşa kabul kapısında oluşacak değişiklikler, havaalanında ve bilgilendirme ekranlarında gösteriliyor. Bunların takibini yolcuların yapması gerekiyor.

Pegasus uçuşlarında; tüm uçuşa kabul işlemleri, uçağın kalkış saatinden 10 dakika önce sonlandırılıyor. Bu süre içerisinde orada olmayan yolcular, uçak ile olan bütün haklarını kaybediyor. Yolcuların uçağa kabul edilebilmeleri için, o uçağa ait biletlerinin kesilmiş ve check-in işlemlerinin tamamlanmış olması gerekiyor.

Bagaj, Taşınabilir eşya

Kayıtlı bagaj, yolcudan check-in işlemleri sırasında, uçağın bagaj bölümünde taşınmak üzere alınan bagajları kapsıyor. Uçuşlarda kayıtlı bagaj hakkı için Pegasus’ un belirlediği ağırlık kurallarına uyulması gerekiyor.

Kabin ya da el bagajı, yolcuların uçuş esnasında yanlarında taşıyabilecekleri eşyaları kapsar ve bu bagajların sorumluluğu yolcuya aittir. Uçak içerisinde yerleşimin hızlandırılması ve kolaylaştırılması için el bagajı en fazla 8 kilo ve 1 adet öndeki koltuğun altına sığabilecek boyutlarda el çantası, laptop çantası, bebek taşıma çantası ya da fotoğraf makinesi taşıma çantası yolcu ile beraber uçak içerisinde ücretsiz olarak taşınabiliyor. Business Flex paket ile düzenlenen biletler için el bagajı ağırlığının 12 kiloyu geçmemesi gerekiyor. Bebekli yolcuların beraberinde taşıdıkları bebek arabası, yolcuların kullanması gereken tekerlekli sandalye ya da koltuk değnekleri uçağa kabul işlemi esnasında uçağın kargo bölümüne alınıyor.

Çakı, bıçak gibi delici ve kesici olan yaralayıcı aletlerin kesinlikle el bagajında taşınmaması gerekiyor. Bu eşyalar kayıtlı bagaj içerisinde taşınabiliyor. Bu tür eşyaların uçağa biniş öncesinde güvenlik tarafından fark edilmesi ile el konulabiliyor ya da imha edilebiliyor.

Bebek, Çocuk ve Özel Sağlık Durumu Olan Yolcular

Tüm Pegasus uçuşlarında 3 yaşından gün almamış olan yolcular bebek kabul ediliyor. 13 yaşından gün almamış olan yolcular ise çocuk kabul ediliyor. Anne ve bebekler doğumdan ilk 48 saat içinde doktor raporu olsa dahi uçuşa kabul edilemiyor.

2-12 yaş aralığındaki yolcular sadece anne baba ya da bu kişiler tarafından yazılı olarak yetki verilmiş olan reşit refakatçi ile uçuşa kabul edilebiliyor. Refakatsiz çocuk yolcuların uçağa kabulü, çocuğun velisi ya da kanuni temsilcisinin izni ile gerçekleştirilebiliyor.

Kendilerine ait akülü tekerlekli sandalye ile seyahat edecek olan yolcuların,uçuş öncesinde sandalyelerinde kullandıkları aküleri ile ilgili özel hazırlık yapmaları gerekiyor. Pegasus uçuşlarında sıvı akülerin taşınmasına izin verilmiyor. Kuru akü ya da jel akülü tekerlekli sandalye bataryası, akü başları kısa devreyi engelleyebilecek şekilde korunması koşulu ile koruyucu kılıfayerleştirilerek yolcu beraberinde kabin içerisinde taşıyabiliyor.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın