Türkiye’de Kış Tatilinizi Geçirebileceğiniz Yerler

0
646
görüntülenme
Kapadokya, Nevşehir
Kapadokya, Nevşehir

1Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya yazın da gezilebilecek ama kışın daha güzel olan bir yerdir. Burada 2-3 gün kalmanız yeterli olacaktır. Bir gün mutlaka gün batımını ya da gün doğumunu izlemeye çalışın. Akşamları otelde kalmak yerine aileniz ile Türk akşamlarına gitmenizi ve Nevşehir’e gelmişken testi kebabı yemenizi de öneririm.

2Yedigöller, Bolu

Yedigöller, Bolu

Burada adından da anlaşıldığı gibi 7 göl tane vardır. Gölleri izleyerek uyuyabilir, sabahları da göl kenarındaki ağaçların arasında koşarak ter atabilirsiniz. Adeta bir rahatlama merkezi gibi olan Yedigöller’de kalmak için 1-2 gün yeterlidir.

3Kartepe, Kocaeli

Kartepe, Kocaeli

İstanbul’a yakın bir il olan Kocaeli’de, bir kış hafta sonunda, kısa ama kafa dinlenmelik, ailecek eğlenebileceğiniz bir yerdir. Ormanda ilerlerken sessizliğin ve karın keyfini çıkarabilirsiniz. Etrafta çok fazla kişi olmaması, burayı çok daha güzel bir yer kılıyor.

4Palandöken, Erzurum

Palandöken, Erzurum

Burada kar 6 ay boyunca kalır ve gelenlere çok güzel bir kayak keyfi yaşatır. İsterseniz merkezden araba ile çıkabilirsiniz ya da dağdaki -3 000 metre yükseklikte- otellerde kalabilirsiniz. Burada da 1-2 gün kalmak yeterlidir olacaktır.

5Ilgaz, Çankırı

Ilgaz, Çankırı

Bu dağ, yerden 2 800 metre yüksekliktedir ve kayak sevdalıları için idealdir. Köknar ve çam ağaçları arasında 1-2 günlük güzel bir tatil yaşayabilirsiniz.

  Hellovillam Güvencesi ile Villada Tatil
Paylaş

Bir Cevap Yazın