Turizmci Adil Gürkan, uzun yılların tecrübesiyle KizlarSoruyor’da sorularınızı yanıtlıyor

0
247
görüntülenme

KizlarSoruyor, yayın hayatına başladığı ilk günden bugüne geçen zaman içerisinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen siteleri arasında her zaman kendine yer bulmayı başardı. Sitenin bu denli ilgi görmesinin sebebi Türkiye’de o zamana kadar yapılmamış bir konsept ile yayın yapmasıydı tabii ki.

Ancak sitede hiçbir zaman yeni proje olmadan süre geçirilmedi. KizlarSoruyor’da elbette kullanıcıların siteye esas kayıt olma sebebi her zaman için kullanıcılar tarafından sorulan sorulara yanıtlar bulmak oldu. Ama buna rağmen sitede soru – cevap içeriklerinin dışında farklı içeriklere de yer verildi. Bu içerikler arasında “Anket” ve “Bence” içerikleri bulunuyor.

KizlarSoruyor’un bu içerik tiplerinin dışında geçtiğimiz günlerde başladığı yeni bir projesi var ki bu proje gerçekten oldukça büyük ilgi çekti: Bi’bilen.

Site kategorilerinde Bi’bilenler soruları yanıtlıyor.

KizlarSoruyor’da onlarca farklı kategoride o kategorilerin profesyoneli olan kişiler site kullanıcılarının sorularını profesyonel bir bakış açısıyla yanıtlıyor. Bi’bilenler bu hizmeti tamamen ücretsiz bir şekilde sunuyorlar. Dolayısıyla bu da yine site için oldukça olumlu bir şey olarak görülebilir.

Nitekim KizlarSoruyor’un Bi’Bilen kadrosu içerisinde çok değerli isimler var. Meslek grupları olarak Bi’bilenler arasında yer alan meslekler profesyonel şefler, avukatlar, diyetisyenler, psikologlar ve birbirinden çeşitli meslek gruplarının profesyonelleri KizlarSoruyor üyelerinin tereddütlerini gidermek için sitede yanıtlar veriyor.

KizlarSoruyor’da Bi’bilen üyeye soru sormak da oldukça basit. Bunun için öncelikle KizlarSoruyor’a tabii ki üye olmak gerekiyor. KizlarSoruyor’a üyelik gerçekleştirildikten sonra ilgili kategoride bir soru gönderisi oluşturmanız gerekiyor. Bu gönderiyi oluşturduktan sonra soru ayarlarından “Bi’bilen’i soruyu düzenlemek için davet et” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından Bi’bilen’in KizlarSoruyor hesabına bu şekilde bir soruya cevap vermesi için davet edildiğinin bildirimi düşecektir. Bu bildirimi alan Bi’bilen soruya yanıt verecektir.

İşte, alanında profesyonel bir meslek erbabına mesleği ile ilgili soru sormak KizlarSoruyor’da bu kadar basit bir şekilde yapılabiliyor.

KizlarSoruyor’da Bi’bilen olarak bulunan üyelerden biri de ünlü turizmci Adil Gürkan.

1957 yılında Bolu’nun Mengen ilçesinde dünyaya gelen Gürkan, mesleği gereği dünyanın çok farklı ülkelerinde bulunmuştur. Bolu Mengenli olmasının adeta bir gereği olarak aşçılık ve mutfak sanatlarından da iyi derecede anlamaktadır.

Halihazırda Antalya’nın ünlü otellerinden birinde turizm işletmeciliği yapan Adil Gürkan, turizm ile ilgili tecrübelerini KizlarSoruyor üyeleriyle paylaşıyor.

Adil Gürkan’a KizlarSoruyor’da en çok sorulan sorular ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • Kaplıca tatili için önerileriniz nereler?
  • İlkbahar seyahati için önerileriniz nereler olabilir?
  • Türkiye’nin en güzel tatil şehri sizce neresi?
  • Balayı için en iyi tatil yeri neresidir?
  • Tek başıma seyahat etmek istiyorum ama cesaret edemiyorum. Tek başıma ziyaret etmek bana neler kazandırır?

Bu ve bunun gibi çok farklı konularda kullanıcılar tarafından sorulan sorulara yanıtlar veren Adil Gürkan’a soru sormak için tek yapmanız gereken KizlarSoruyor’da bir hesap açmak. Hesabınızı açtıktan sonra ilgili kategoride soru gönderisini yazın ve Adil Gürkan’ı soruya davet edin.

Gürkan ve diğer Bi’bilenlerimiz KizlarSoruyor’da sizleri bekliyor.

Paylaş

Bir Cevap Yazın