Tatil İçin Erken Rezervasyon 2018 İndirimleri Başladı

0
686
görüntülenme
Tatil İçin Erken Rezervasyon 2018 İndirimleri Başladı
Tatil İçin Erken Rezervasyon 2018 İndirimleri Başladı

Yılda en azından bir hafta bile olsa tatil yapmak herkesin en temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Koca bir yılın stresini atmak ve sevdiklerimizle birlikte eğlenceli vakit geçirmek için tatil en iyi seçeneklerimizden birisi değil mi? Kesinlikle evet. Bu yüzden tatil iyi planlanması gereken bir aktivite. Eğer tatilinizi ne kadar erkenden planlar ve harekete geçerseniz o kadar verimli bir tatil yapabilirsiniz. Üstelik aynı bütçe ile daha iyi otellerde konaklayabilme şansına sahip olabileceğiniz erken rezervasyon 2018 dönemine girmişken bilinçlenmeniz gerekiyor.

Erken rezervasyon eğer ilk defa tatile gidecekseniz size yabancı bir terim olabilir. Ancak sürekli tatil yapanların çok yakından tanıdığı bir dönemdir. Erken rezervasyon döneminde normal şartlarda bulunamayacak indirimler ve kampanyalar tatil yapanlara sunuluyor. Aynı zamanda online seyahat siteleri bu dönemde peşin fiyatına taksit ve iptal ile değişim güvenceleri veren paketler sunuyorlar. Tüm bu özellikleri ile erken rezervasyon bütçeniz ve ihtiyacınız ne olursa olsun kaçırmamanız gereken bir dönem haline geliyor.

Erken rezervasyon 2018 ne zaman başlar?

Ülkemizde yaz tatili sezonunun başladığı Mayıs ve Haziran aylarına kadar süren tatil.com sitesinin Erken Rezervasyon 2018 dönemi genel olarak Kasım ayında başlar. Çoğunlukla Akdeniz ve Ege bölgesindeki otellerin gelecek yaz sezonu için planlamalarını yaparak belirledikleri indirim oranları açıklandıktan sonra yetkili sitelerde tatil satın alınabilir duruma gelir. Eğer erken rezervasyon yaptırmak istiyorsanız Kasım-Mayıs arası yaklaşık 6 aylık bir zaman diliminden yararlanabilirsiniz. Ancak erken rezervasyonu ne kadar erken yaparsanız o kadar yüksek indirim oranlarından faydalanacağınızı da bilmeniz gerekiyor.

Erken rezervasyon ne zaman yapılmalıdır?

Erken rezervasyon indirimlerinin oranı genel olarak otellerin müsaitlik oranlarına paraleldir. Yani sezona 6 ay varken otelin neredeyse tüm odaları normal olarak boştur. Bu yüzden erken rezervasyonun ilk başladığı haftalarda %50’ye varabilen indirim oranlarını yakalayabilirsiniz. Zaten en yüksek indirimler ilk haftalarda olduğu için erken rezervasyon ne zaman yapılmalıdır diye soranlara verilebilecek en iyi cevapta başladığı zaman olacaktır.

  Kuzey’in İncisi Lapland

Ancak eğer ilk başladığı dönemi kaçırdıysanız endişelenmeyin zira müsaitlik sorunu yaşamayan oteller sezon başlayana kadar indirimlerini sürdürebilir. Bu durumda Mayıs ayında bile büyük indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ancak otel seçeneğinizin kısıtlı olabileceğini unutmayın zira büyük olasılıkla otellerin neredeyse tamamı bu tarihe kadar dolmuş olacaktır.

Eğer siz de 2018 yılında indirimli tatil yapmak istiyorsanız online seyahat sitelerinin erken rezervasyon 2018 tatil fırsatlı otelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın