Bilimin Açıklayamadığı 4 Gizemli Olay

0
1433
görüntülenme
Bimini Yolu
Bimini Yolu

1Bimini Yolu

Bimini Yolu

Bahama Adalarının Kuzey Bahama Adası açıklarında suyun altında bulunan bu kaya oluşumun nasıl meydana geldiğiyle ilgili birçok teori bulunmakta ama hiçbirinin doğru olduğuna dair bir kanıt yok.

2Dans Vebası

Dans Vebası

Bu olay, 1518’in Temmuz ayında Frau Troffea adında İngiliz bir kadının Strazburg sokaklarında dans etmesiyle başlar. Daha sonrasında birçok insan bu kadına eşlik eder ve bir ay kadar süren dansın sonunda birçok insan kalp krizi, yorgunluk, felç gibi sebeplerden dolayı yaşamını kaybeder. Bu insanların neden ölene kadar dans ettiklerine dair bir kanıt yok.

3Jim Gray’in Kaybolması

Jim Gray’in Kaybolması

Jim Gray’in kaybolması olayı; 28 Ocak 2007 tarihinde San Francisco yakınlarındaki Farallon Adaları açıklarında, boyutla kaybolan ve daha sonrasında kendinden hiçbir şekilde haber alınamayan bilim adamının trajik ve gizemli olayıdır.

4Rongorongo Yazısı

Rongorongo yazısı, 19. yüzyılda Paskalya Adası’nda keşfedilen ve halen daha çözülememiş bir yazı sistemidir. Rongorongo’nun çözülmesi için yapılan birçok girişim başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Rongorongo’nun kimse tarafından çözülmemesi nedeniyle de hâlâ gizemini korumaktadır.

  A4 Kağıdının Boyutları Neden Küsuratlıdır?

1 Yorum

Bir Cevap Yazın