Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır, Zayıflatır mı?

0
327
görüntülenme
Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır, Zayıflatır mı?
Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır, Zayıflatır mı?

Sarımsak çayı, özellikle vücutta biriken yağları yama özelliği olmasından dolayı kısa süre içerisinde kilo vermeye yardımcı olan bir çay türüdür. Sarımsak çayı nasıl yapılır konusu özellikle bu çayı insanların tanımasını sağlayan Ender Saraç Beyin televizyon ekranlarında bu çayı tanıtmasından sonra merak edilmeye başlandı. Bu nedenden dolayı sizlere sarımsak çayının faydaları ve tarifi hakkında bilgi vereceğiz.

Sıhhatli çayları arasında yer alan sarımsak çayının yapılışını bu makalemizde sizlere anlatmaya çalışacağız. Meşhur yıldız oyunculardan Angelica Jolie‘nin de bu metotla kilo verdiği konuşuluyor. Her yöntemi denemiş olmasına rağmen bir türlü zayıflayamayan kişilerin imdadına artık sarımsak çayı koşmaktadır. Bu çayı kullanarak kısa süre içerisinde hatırı sayılır derecede kilo veren kişilerin olduğu bilinmektedir.

Sarımsak çayı için gereken materyaller

3 tane taze kök zencefil, 4 diş sarımsak ve limon suyu bu çayın yapımında kullanılan malzemelerdir.

Ender saraç tarafından tüketicilere sunulan sarımsak çayının tarifi şu şekildedir: 3 tane iri taze zencefil bölümünü ince ince doğradıktan ya da rendeledikten sonrasında bir litre su içerisine atarak hafifçe haşlayın. İyice kaynamaya başladığı vakit ezdiğiniz 4 diş sarımsağı kaynamakta olan suyun içerisine ilave edin. 5-6 dakika demlenmesini bekledikten sonra şifa bulmak adına ilgili çayı tüketebilirsiniz.

Sarımsak çayı şu sıralar zayıflamak isteyenlerin en çok tükettiği çaylardan birisidir. Bu çayı kullanan bir kişiyseniz 1 ay içerisinde ortalama olarak kaç kilo verdiğinizi yorumlarınız ile bizlere aktarabilirsiniz.

  Antibiyotik Nedir, Tarihçesi Nedir?
Paylaş

Bir Cevap Yazın