Plaj Çantası Modelleri

0
502
görüntülenme

Tatil deyince çoğumuzun aklına deniz tatili gelir. Güneş, güzel bir deniz ve sıcacık kumlar birçoğumuzun vazgeçilmezidir. Engin denizde yüzeriz, kumlarda güneşlenir, dinleniriz. Bütün bir yılın yorgunluğunu, stresini atmaya çalışırız.

Deniz tatili en az eşyaya ihtiyaç duyduğumuz tatil gibi gözükse de kendi içinde ihtiyaçları olan, olmadığında zorluk yaşayacağımız tatillerdendir. Güneş kremimiz olmadığında cildimiz yanabilir, şapkamız olmadığında başımıza güneş geçebilir ve dolayısıyla bütün tatilimiz zehir olabilir.  Tatilimizin zehir olmaması için hazırlayacağımız plaj çantası bu açıdan önemlidir.

  1. Plaj Çantası Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce plaj çantası sağlam ve kaliteli bir şeyden yapılmış olmalı. Bu bir kumaş olabilir, sepet ya da plastik bir madde olabilir. Neyden yapılmışsa yapılsın sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Hele ki ailenizin tüm havlularını içine koymayı planlıyorsanız ve dönüşte ıslak havluların ne kadar ağırlık yapacağını düşünürseniz sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Çabuk kuruyan bir maddeden yapılmış olması da işinizi daha kolaylaştırabilir. Büyüklüğünü de ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Kumdan çabuk temizleyebileceğiniz bir maddeden yapılmış olması da önemlidir.

Plaj Çantasında Olması Gerekenler

Plaj çantası içinde olmazsa olmazı havlulardır. Bunları da ihtiyacınıza göre ve sayıda çantanızın içine yerleştirebilirsiniz. Eğer kuma oturacaksanız yine kolay kumdan sıyırabileceğiniz bir kumaştan ya da maddeden yapılmış bir sergene çantanızda yer vermeniz size kolaylık sağlayacaktır. Şapkaları da güneşten korunmak için çantanızda yer vermelisiniz. Güneşten korunmak için güneş koruyucular plaj çantalarının vazgeçilmezidir. Bunun dışında kullanmak istediğiniz kozmetik ürünler, bronzlaştırıcılara da çantanızda yer vermelisiniz.

Çocuklarınız varsa onlar için yedek giysiler, mayo ve bikinileri de plaj çantasına koyabilirsiniz. Su ve  atıştırmalık yiyecek için de çantanızda yer açabilirsiniz. Özellikle termos türü ürünler sıcakta yiyecek ve içeceklerin soğukluğunu korumasını, bozulmamasını sağlar. Küçük yaralanmalar için yara bandı da çantanızda bulunabilecekler arasındadır.

Güzel bir tatil geçirmek için ihtiyaçlarımız biraz gözetmek,  ona göre planlama yapmak sonrasında kendimizi denize bırakmak yeterli olacaktır.

Detaylar için; https://www.madamecoco.com/plaj-cantalari/

Paylaş

Bir Cevap Yazın