Olası Bir Felaket Durumunda Kaçabileceğiniz Ülkeler

0
596
görüntülenme
Olası Bir Felaket Durumunda Kaçabileceğiniz Ülkeler
Olası Bir Felaket Durumunda Kaçabileceğiniz Ülkeler

1İzlanda

İzlanda

İzlanda, Avrupa’ya yakın gözükse de aslında birçok ülkeden kilometrelerce uzaklıkta. Bu sebeple, olası bir felaket durumunda sığınmak için eşsiz bir nokta. Aynı zamanda denizinin ve nehirlerinin bolluğu, su ürünleri açısından sayısız çeşit sunuyor. Açlık sorun olmaktan çıkıyor. Bir hatırlatma: İzlanda, küresel ekonomik krizde ayakta kalmayı başaran bir ülkeydi.

2Tristan da Cunha

Tristan da Cunha

Tristan da Cunha’ya en yakın kara parçası 2000 kilometre uzaklıkta. bu sebepten dolayı 300 küsürlük bir nüfusa sahip. Balıktan anlıyorsanız, burada ciddi bir kariyer yapabilirsiniz.

3Guam

Guam

Eğer Amerika’da yaşıyorsanız, Guam tam size göre. Olur da Rusya’yla Türkiye tekrar gerilir ve bir dünya savaşı daha çıkarsa, buraya kaçabilirsiniz.

4Chiang Mai

Chiang Mai

Güney Asya’da senelerdir süren birçok karmaşa ve savaşa rağmen, huzurlu ve barışçıl yapısını koruyabilmiş bir yer. O taraflardaki dostlarımız için burayı şiddetle tavsiye ederiz.

5Denver

Denver

Denver, Amerika’nın benzin merkezi. Bu sebeple, zor durumda her zaman benzin bulabilirsiniz. Aynı zamanda denizlerden, okyanuslardan 1 mil kadar yüksek oluşu ve çevresinin dağlarla çevirili oluşu, herhangi bir saldırıya karşı, Denver’ı güçlü kılıyor.

6Antarktika

Antarktika

Soğuk havayla nasıl başa çıkacağınızı çok iyi biliyorsanız, olası savaş durumlarında Antarktika’da güvende olabilirsiniz. Antarktika’daki zorlu şartlar, ziyaretçileri için gayet itici bir durum. Bu sebeple savaşlar bitene kadar orada bekleyebilir, sonrasında hiçbir şey yokmuş gibi evinize dönebilirsiniz. Tabii ki, küresel ısınma sonucu sular yükselip, boğulmazsanız.

7Puncak Jaya

Puncak Jaya

Endonezya’nın görkemli dağları, uzaktan bakıldığında çok misafirperver gözükmeyebilir. Ancak sonuçta biz de hayatta kalmak için ideal yerler bakınıyoruz, bu sebeple kimsenin yaşamak istemeyeceği Puncak Jaya, iyi bir seçenek olabilir. Bu arada, dünyanın en büyük altın madenleri de Puncak Jaya’da. Yani giderseniz, sırtınız kolay kolay yere gelmez.

  Burcunuza Göre Kesinlikle Ziyaret Etmeniz Gereken Ülke!

8Cape Town

Cape Town

Güney Afirka’nın başından çok şey geçen şehri Cape Town’ı görünce “Ne alaka?!” demiş olabilirsiniz ama aslında sırrı da burada yatıyor. Çünkü bu şehir, her şeye tahammül etmeyi çok iyi biliyor. Yani kıyamet kopsa bile, Cape Town’da hayat devam eder.

9Bern

Bern

İsviçre’nin başkenti Bern, seneler boyunca yürüttüğü nötr politikasıyla çok az (hatta neredeyse hiç) düşman toplamadı. Bu sebeple, kaçmak için iyi bir nokta olabilir.

10Necker Adası

Necker Adası

Necker Adası, Virgin’in CEO’su Richard Branson’a ait. Çok güleryüzlü biri olduğu için iyi biri olduğunu düşündük. Olası bir sıkıntılı durumda kendisini ararsanız, belki size yardımcı olur 🙂

11Tierra del Fuego (Ateş Toprakları)

Tierra del Fuego

Güney Amerika’nın el değmemiş, bereket dolu topraklarından biri olan Tierra del Fuego, sığınmak için eşsiz bir yer olabilir.

12Yukon

Yukon

Kanada’da yer alan ve nüfusu çok kalabalık olmaya Yukon, kış dönemlerinde zor hava şartlarına sahip olsa da, gerek tarım gerekse avcılık açısından zengin olanaklara sahip. Kuzey ışıkları da çabası.

13Kansas

Kansas

Kansas, ne petrolü ne de coğrafyası ile bir avantaj sağlar. Ancak verimli toprakları, tarımı iyi bilen biri için güçlü bir yaşam kaynağı olabilir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın