Dünyanın Farklı Yerlerinden 5 İnanılmaz Okul

0
1179
görüntülenme
Tekne Okulu
Tekne Okulu

1Steve Jobs Okulu

Steve Jobs Okulu

Her öğrencinin farklı yetenekleri ve ilgileri olduğunu savunan bu okul, Hollanda’da bulunuyor. Dünyanın eğitim açısından en iyi örneklerden biri olan bu okul, her 6 ayda bir eğitim sistemini değiştirmektedir.

2Japon Okulları

Japon Okulları

Muhtemelen dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip olan Japonya, aynı zamanda oldukça gelişmiş olan okullara da sahip durumda. Örneğin Japon okullarında puanlama sistemi bulunmamaktadır. Ayrıca Japonya cep telefonları konusunda da çok hassas. Ayrıca okulda temizlik görevlileri yerine öğrenciler yerleri temizliyor.

3Tekne Okulu

Tekne Okulu

Bangladeş’te bulunan bu tekne okulunda öğrenciler her sabah bir tekneye binip orada eğitim görüyorlar. 2002’den beri öğrenci alan bu okulda şu anda 71 öğrenci eğitim görüyor. Ayrıca bu okul, servis ihtiyacınızı da karşılıyor.

4Sihirbazlık Okulu

11 farklı ülkeden 200 tane öğrencinin bulunduğu bu sihirbazlık okuluna kayıt olmak isterseniz, vereceğiniz ücret 345 dolar’dır. Bu para, sihirbazlık öğrenmek için çok idealdir.

5Hamburger Üniversitesi

Hamburger Üniversitesi

McDonald’ın işletmesinde olan bu ilginç üniversite, burada okumayanların bile ilgisini çekmekte. Dünyanın belki de girilmesi en zor üniversitelerinden biri olan bu okulda 5 bin öğrenci eğitim görüyor.

  Şimşek ve Yıldırım Nedir, Nasıl Oluşur?
Paylaş

Bir Cevap Yazın