Kıbrıs’ın En Güzel Plajları

0
797
görüntülenme
Kıbrıs'ın En Güzel Plajları
Kıbrıs'ın En Güzel Plajları

Arap Yarımadası’nda Akdeniz’in doğusunda uzanan Kıbrıs dört tarafı eşsiz plajlar ile çevrilmiş bir adadır. Sicilya ve Sardunya Adası’ndan sonra Akdeniz’de 3. Büyük Ada olan Kıbrıs Adası, harika plajları ile dünyada en çok tercih edilen tatil adalarından bir tanesidir Muhteşem kumsalları ve tertemiz deniziyle tarih boyunca tercih edilen Kıbrıs Adası halen saflığını korumuş plajları ile dünya üzerindeki birçok insanı mest etmektedir. Her yıl binlerce insanın tatil yapmak ve doğal güzelliklerin tadını çıkartmak amacıyla ziyaret ettiği Kıbrıs Adası, sadeliğin ile güzelliğini korumakta olan olağanüstü plajları sayesinde dünyanın pek çok coğrafyasında adından söz ettirmektedir.

Kıbrıs’ın lüks otelleri casino hizmeti, özel plaja sahip olması ve eğlenceli konseptleriyle ön plana çıkıyor. Uygun fiyatlarıyla da bilinen Kıbrıs otelleri, özel plajlarıyla eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. En uygun ve en iyi Kıbrıs otelleri fiyatları için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

 Alagadi Plajı

Yeşil kaplumbağa ve Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olan ve Kıbrıs’ın en önemli plajlarından biri olan Alagadi Plajı Girne’nin 15 kilometre doğusunda yer almaktadır. Kıbrıs halkının gözdesi olduğu gibi dünyadan pek çok turistin de ilgisini çeken bu plaj, yetkililer tarafından sürekli olarak gözlem altında tutulmaktadır. Doğal çevrenin ve güzelliğini bozulmaması adına alınmış bir önlem olan bu durum, plajın bugünlere kadar güzelliğini koruyarak ulaşmasını sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Plaj aktivitelerinin ve su sporlarının yapılmadığı Alagadi Plajı akşam saat sekizde kapatılmaktadır. Böylece ender bir güzelliğe ve doğaya sahip olan bu adanın gelecek nesillere tüm güzelliği ile saklanması amaçlanmaktadır.

 Yeşilırmak Plajı

Yeşilırmak Plajı, Kıbrıs Adası’nın batı ucunda yer almaktadır. Lefkoşa ilçesindeki bir köy olan Yeşilırmak köyünde bulunan bu plaj Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bir asmaya da ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça şirin ve küçük bir koyda yer alan Yeşilırmak Plajı’nın tam ortasında yer alan büyük bir iskele ile denizin güzelliğinin en iyi şekilde görünmesini sağlamaktadır. Merkezden oldukça uzakta yer alan bu plaj bu sayede sakinliğini ve sessizliğini en iyi şekilde koruyup huzur arayanların oldukça ilgi gösterdiği bir plaj olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra sahip olduğu dev asmalar sayesinde de kendisine farklı turist tipleri çeken Yeşilırmak Plajı özellikle yaz sezonunda pek çok turist tarafından aklına uğramaktadır.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı Kıbrıs’ın Kuzey ucunda Anadolu’ya doğru uzanmakta olan uzun ve sivri bir bölge olan Karpaz Yarımadası’nda bulunmaktadır. 2 adet sahilden oluşan Altınkum Plajı Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçası olan Afrodit’in doğduğu yer olarak anılmaktadır. Caretta Caretta türü kaplumbağaların üreme alanı olan ve tertemiz parlayan altın renkli kumlara sahip olan Altınkum Plajı Kıbrıs Adası’nın en ünlü plajlarından biridir. Farklı sporların yapılmasına imkân tanınan bu plajda, ziyarete gelen turistler oldukça eğlenceli vakitler geçirebilmek de ve Kıbrıs Adası’nın tüm güzelliğini doyasıya yaşayabilmektedir.

Altın renklere sahip olan kumlara uzanıp güneşlenmek isteyen ve doğanın muhteşem güzelliğin tadını çıkartmak isteyen turistler her yıl binlerce kilometre uzaktan gelerek bu plajın tadını doyasıya çıkartmaktadır.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın