Kablosuz Mikrofonun Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

0
645
görüntülenme
Kablosuz Mikrofonun Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
Kablosuz Mikrofonun Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kablosuz bir mikrofonun en temel avantajı hareket esnekliği vermesidir. Bu şekilde kablo karmaşasına gerek duymadan istediğiniz gibi özgürce hareket edebilirsiniz. En önemli dezavantajı ise kullanım süresinin pil ömrü ile sınırlı olmasıdır. Sıradan bir kablolu mikrofona kıyasla kablosuz mikrofon, büyük ölçüde verici devresi tarafından kullanılan pillerle çalışır.

Kablosuz mikrofon sistemi, kablosuz bir alıcı ve verici veya mikrofondan oluşur.

Bağlantı kablosu olmadığından kablosuz mikrofon, özellikle tellerin sabit durması ve hareketi nedeniyle kablolu mikrofonlarla birlikte gelen ortak sorunları önler.

Olumsuz yönlerinden bir diğeri, kablosuz mikrofonlar tipik olarak sınırlı bir menzile sahip olmasıdır; özellikle ortalama fiyatlı olanlar. İstisnalar olmasına rağmen, genellikle bu menzil 100 metreyi geçmez. Kablolu mikrofonlar ise 100 metrelik alanın ötesine geçebilir.

Diğer bir dezavantaj, kablosuz mikrofonların, özellikle de daha uzun menzili olan modellerin pahalı olmasıdır. Kablosuz mikrofon fiyatları normalde 1.000 ₺ ile 10.000 ₺ arasında değişmektedir ve pillerin ilave maliyeti de vardır. Çeşitlilik oluşturmayan sistemlerde, kablosuz mikrofonlar sıklıkla ölü noktalar veya gürültü ile karşılaşır. Sınırlı sayıda radyo frekansı nedeniyle, yalnızca aynı yerde çalışan sınırlı sayıda kablosuz mikrofon olabilir.

  Akıllı Asansör
Paylaş

Bir Cevap Yazın