Hiç Kar Görmemiş Bazı Ülkeler

0
933
görüntülenme
Hiç Kar Görmemiş Bazı Ülkeler
Hiç Kar Görmemiş Bazı Ülkeler

Venezuela

Venezuela, Güney Amerika’da Kolombiya’nın yanında yer almaktadır. Genel olarak sıcak bir yerdir. Ülke yağmur ormanlarına, savanlara, şehirlere ve sulak alanlara ev sahipliği yapmaktadır ve macerayı sevenler için turistik bir merkezdir. Ayrıca güneybatı köşesinde zirveye çıkan bir And Dağları var. Bu, 1960’larda yokuş aşağı kayak yapmak için çekici bir yer haline gelmiştir ancak küresel ısınma, sporu Venezuela’dan yok etmiş ve şimdi karın bir zamanlar bir kayak merkezi olan Pico Espejo’da yaklaşık 24 saatten fazla kalmadığı söylenmektedir. Dolayısıyla, Venezuela’nın tepelerine tırmanırsanız bir an düşen kar görebilirsiniz, ancak kardan adamınızın ömrü kısa olacaktır.

Vanuatu

Mevcut haberlere göre, Vanuatu ülkesi hiç kar görmedi. Güney Pasifik’teki bu ada ülkesinde kar yağmış olabilir, ancak kimse bunu hatırlamamaktadır. Vanuatu, plajları, tropikal havası ve aktif yanardağları ile ünlüdür.

Fiji

Fiji, Güney Pasifik Okyanusu’nda kar yağışına hiç tanık olmayan başka bir tropikal ülkedir. Güneş ışığı ve palmiye ağaçlarıyla dolu olan Fiji, son yıllarda daha fazla turist çeken popüler TV dizisi Survivor’un sayısız sezonuna sahne oldu. Fiji, Yeni Zelanda’nın yukarısında ve Avustralya’nın doğusunda yer alan yüzlerce küçük adadan oluşur ve golf, dalış, balık tutma, sörf ve daha fazlasıyla doludur. Başlıca ihracatlar arasında şeker, pekmez, balık, hindistancevizi yağı ve altın bulunmaktadır.

Tuvalu

Tuvalu, Güney Pasifik’te kar yağmayan üçüncü ülkedir. Bu tropikal bölge sıcak ve nemlidir, yıllık ortalama sıcaklık yaklaşık 30 santigrat derece ve yağmur dışında aydan aya az değişiklik gösterir. Bu ülkede yaşayan çoğu insan geçimlik yaşama bel bağlıyor ve yemek için okyanustan balık topluyor. Ayrıca yemek için ithal pirinç ve diğer mallara da güveniyorlar.

  Küresel Isınma İnsanları Nasıl Etkiler?
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın